Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Уряд скоригував порядок роботи єдиного рахунку для сплати податків

2.04.2021, 12:45
1361
0

Уточнили ряд норм, які стосуються зарахування коштів на єдиний рахунок
Уточнили ряд норм, які стосуються зарахування коштів на єдиний рахунок

Починаючи із 1 січня 2021 року платники податків можуть сплачувати податки і збори, відкривши єдиний рахунок. В ДПС описували алгоритм переходу на нього.

Також оновили порядок заповнення платіжок на сплату податків, який діє із 26 лютого 2021 року. В ньому прописаний алгоритм заповнення реквізиту "Призначення платежу" розрахункових документів у випадку сплати на єдиний рахунок.

Тепер Уряд змінює деякі норми Порядку функціонування єдиного рахунка та виконання норм статті 351 Податкового кодексу України центральними органами виконавчої влади.

Інформація про реквізити єдиного рахунка розміщуватимуть також на порталі "Дія".

Уточнили, що на єдиний рахунок у національній валюті зараховують кошти, сплачені платником із інших рахунків у банку, та надміру сплачені суми ЄСВ.

Якщо на єдиний рахунок надійшли кошти від юридичної чи фізичної особи, яка не є платником, включеним до реєстру платників, які використовують єдиний рахунок, або від платника, якого ДПС не може ідентифікувати з інформації про рух коштів на єдиному рахунку, такі кошти повертає ДПС на рахунок у банку, через який здійснено таке зарахування.

При сплаті грошових зобов'язань (зобов'язань з ЄСВ) до закінчення граничного строку подання відповідної податкової декларації (розрахунку з ЄСВ) за податковий (звітний) період (календарні: місяць, квартал, півріччя, три квартали, рік), що передує даті включення платника до реєстру платників, які використовують єдиний рахунок, суми таких коштів зараховують в рахунок погашення грошових зобов'язань і пені, зобов'язань з ЄСВ, самостійно визначених платником та/або визначених за результатами контрольно-перевірочної роботи за одним і тим самим видом доходів державного та/або місцевих бюджетів, у частині зобов'язань з ЄСВ - до бюджетів ПФУ та фондів загальнообов'язкового державного соцстрахування, за якими такі кошти обліковують.

Джерело: постанова КМУ від 31.03.2021 р. № 290.

Переглядайте матеріали видання "Інтербух":

- "Як заповнювати платіжне доручення на сплату податків із зарплати";

- "Електронний ПДВ-рахунок".

Отримайте доступ до професійних видань Інтербух, БУХГАЛТЕР&ЗАКОН в єдиному рішенні. Дізнайтесь про всі можливості LIGA360: Бухгалтер за посиланням.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар