Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Мін'юст як експеримент буде автоматично реєструвати ФОП

28.04.2021, 14:20
281
0

Уряд розгляне дану ініціативу 28 квітня
Уряд розгляне дану ініціативу 28 квітня

Починаючи із квітня 2020 року послуги у сфері держреєстрації ФОП за заявами, поданими в електронній формі, надають через Портал Дія. За цей період (з квітня 2020 року по лютий 2021 року) такими послугами скористалися більше 300 тис осіб, з яких близько 275 тис осіб- успішно.

Однак діюче законодавство не передбачає можливості будь-яких реєстраційних дій щодо ФОП та юросіб без втручання людини, а саме без участі державного реєстратора.

Тому в Мінюсті вирішили запустити експериментальний проєкт, який полягає у можливості здійснювати окремі реєстраційні дії щодо ФОПів в автоматичному режимі без участі держреєстратора.

Для цього Мінюст виніс на схвалення Урядом проект постанови "Про реалізацію експериментального проєкту щодо державної реєстрації фізичної особи підприємцем у автоматичному режимі". Документ розглянуть 28.04.2021 року.

Завдяки експериментальному проєкту фізособа зможе самостійно в автоматичному режимі без участі держреєстратора зареєструватися підприємцем, пройшовши автентифікацію та подавши заяву на держреєстрацію на Порталі Дія. Для цього доведеться використовувати кваліфікований електронний підпис особи.

Програмне забезпечення Порталу Дія здійснюватиме держреєстрацію ФОП в автоматичному режимі шляхом внесення запису до ЄДР.

За результатами держреєстрації та після отримання в порядку інформаційної взаємодії між ЄДР та інформаційними системами Держстату і ДПС відповідних відомостей програмними засобами ЄДР в автоматичному режимі формується виписка з нього.

Експериментальний проект будуть реалізовувати упродовж двох років з дня набрання чинності проектом даної постанови.

Обирайте комплексне рішення LIGA360:ПІДПРИЄМЕЦЬ від ЛІГА:ЗАКОН та миттєво подавайте звітність до держорганів, контролюйте борги й податки, а також моніторте контрагентів та бізнес-партнерів. Усе це в єдиному рішенні LIGA360:ПІДПРИЄМЕЦЬ. Ознайомитися з пропозицією.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар