Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Для частини агропродукції пропонують повернути ПДВ у розмірі 20%

29.04.2021, 13:55
197
0

Це повинно вирівняти ціни на продукцію переробних підприємств
Це повинно вирівняти ціни на продукцію переробних підприємств

До податкових періодів, починаючи із 01.03.2021 року, частина аграріїв застосовує Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції" від 17.12.2020 р. № 1115-ІХ.

Тобто, із 1 березня 2021 року операції з сільськогосподарською продукцією за окремими УКТ ЗЕД оподатковують ПДВ за ставкою 14%.

Проте народні депутати переконують, що таке звільнення від ПДВ частини сировинної продукції АПК призводить до підвищення цін на продукцію переробних підприємств.

Тому вони зареєстрували в Раді законопроект № 5425 від 26.04.2021 року, який змінить оподаткування операцій з постачання окремих видів продукції тваринництва.

Запропоновано відновити ставку ПДВ на рівні 20% за операціями з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України сільськогосподарської продукції, яку класифікують за такими кодами згідно з УКТ ЗЕД: 0102 (велика рогата худоба, жива); 0103 (свині, живі), 0104 10 (вівці живі), 0401 (в частині молока незбираного).

В законопроекті припишуть перехідні моменти у застосування ставки 20% для такої продукції.

У разі схвалення Радою цього законопроекту, його норми будуть застосовувати до податкових періодів, починаючи з першого числа місяця, наступного за місяцем опублікування Закону.

Ознайомитеся зі статтею "Нова ставка ПДВ для агробізнесу - 14 %: хто, коли та як застосовує" у виданні БУХГАЛТЕР&ЗАКОН. Для доступу до професійної аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, інших документів та інструментів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН поспішіть оформити заявку та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар