Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ДПС пояснила, чому надміру сплачений податок не можна спрямувати на погашення боргу із ЄСВ

Реклама

Податківці відповіли платникам податків на питання, чи можна у заяві на повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань з податків та зборів зазначити як напрямок перерахування коштів - погашення заборгованості з ЄСВ.

По-перше, ЄСВ сплачують шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку або на єдиний рахунок (ч. 7 ст. 9 Закону № 2464).

По-друге, ЄСВ не входить до системи оподаткування. Кошти, які надходять від сплати ЄСВ та застосування фінансових санкцій відповідно до Закону № 2464, не можуть зараховуватися до Держбюджету України, бюджетів інших рівнів та використовуватися на цілі, не передбачені законодавством про загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Тому відсутні законодавчі підстави для спрямування помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань з податків і зборів в рахунок погашення боргу зі сплати ЄСВ.

Джерело: роз'яснення ДПС із категорії 129.04 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua).

Ознайомтеся зі статтею "Списання (відстрочення, погашення) податкового боргу і ЄСВ: що, кому та скільки" сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух". Скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом або придбайте бухгалтерський cервіс "Інтербух".

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини