Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Як захистити свою ділянку після відкриття 1 липня вільного обігу землі — Мін’юст

Реклама

Вже з 1 липня набирає чинності закон, яким передбачено запуск обігу землі сільськогосподарського призначення в Україні. До цього має бути готова не лише держава, а й власники земельних ділянок - нагадує Ольга Оніщук, заступник міністра юстиції.

Вона рекомендує напередодні запуску ринку землі дотримуватись двох правил:

- подбайте про присвоєння земельній ділянці кадастрового номеру. Це є так званий "аграрний паспорт" для землі і без такого кадастрового номера здійснити жодної юридичної операції із землею буде неможливо;

- подбайте, щоб речові права на земельну ділянку, тобто оренда або власність, були обов'язково внесені до відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

У більшості людей право на землю знаходиться лише на паперових носіях, каже посадовець. А це - відкритий шлях для шахраїв, які можуть підробити документи й звернутися, наприклад, до нотаріуса з підробленим документом. Крім того, коли немає оцифрованих даних у реєстрі, ніхто не знає, хто власник, окрім того органу, який видавав документ, в архіві якого знаходиться другий примірник документа.

Про оцифровку можна подбати і до 1 липня, і після цієї дати. Для цього варто звернутися до нотаріуса, державного чи приватного, або до державного реєстратора. Тож, О. Онищук радить підняти ваші документи, звернутися до нотаріуса або до державного реєстратора і подбати про внесення даних до реєстру. Ваш документ буде відсканований у державний реєстр і в кольоровій копії буде там знаходитися.

Не дайте рейдерам і шахраям нажитися у період кризи! Поставте свої об'єкти нерухомості на моніторинг у сервісі SMS-Маяк. Сервіс миттєво проінформує про зміни статусу об'єктів нерухомого майна у вигляді сповіщення в особистому кабінеті, sms-повідомлення чи email-листа. Поставити на моніторинг зараз.

.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини