Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Коли ФОПи – працівники подають додаток до декларації єдиного податку із сумами ЄСВ

Реклама

ДПС пояснила, коли ФОП - платники ЄП 1 - 3 груп, які мають основне місце роботи, подають Додаток 1 до Податкової декларації платника ЄП - ФОП (далі - Декларація) та як заповнити графу 2 розділу 9 такого Додатку 1?

Нагадаємо, що ФОП, у т. ч. спрощенці, які мають основне місце роботи, звільнені від сплати за себе ЄСВ за місяці звітного періоду, за які роботодавець сплатив страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального.

ФОПи у розділі 9 Додатка 1 в графі 2 в рядках у розрізі окремого календарного місяця звітного періоду показують суми нарахованого доходу застрахованих осіб та у графі 4 розраховують суми нарахованого ЄСВ. Загальну суму нарахованого ЄСВ за звітний період вказують у рядку "Усього" графи 4 розд. 9 Додатка 1.

Значення рядка "Усього" графи 4 розділу 9 Додатка 1 переносять до рядка 21 "Сума єдиного внеску, яка підлягає сплаті на небюджетні рахунки, за даними звітного (податкового) періоду" розділу VІІ Декларації.

Проте, як передбачено приміткою 8 до Декларації, Додаток 1 не подають та не заповнюють ФОП - платники ЄП 1 - 3 груп, за умови звільнення таких осіб від сплати за себе ЄСВ. Такі особи можуть подавати Додаток 1 виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Тому ФОП - платники ЄП 1 - 3 груп, які мають основне місце роботи, та за яких роботодавець сплатив ЄСВ у розмірі не менше мінімального страхового внеску за всі календарні місяці звітного періоду, Додаток 1 до Декларації не заповнюють та не подають.

Якщо ж роботодавець у звітному періоді ЄСВ нараховував та сплачував у розмірі менше мінімального страхового внеску (наприклад, у випадках коли працівник працював неповний місяць у зв'язку з прийняттям/звільненням в середині місяця) або не нараховував та не сплачував (наприклад, у зв'язку із перебуванням працівника повний місяць у відпустці за свій рахунок), то такі ФОП зобов'язані самостійно визначити базу нарахування за такі місяці у розмірі не менше мінімальної зарплати та відобразити у графі 2 розділу 9 Додатка 1.

Водночас за місяці, за які роботодавець сплатив ЄСВ у розмірі не менше мінімального страхового внеску у графі 2 розділу 9 Додатка 1 в паперовому вигляді проставляють прочерки, в електронному варіанті - поля залишають не заповненими.

Обирайте комплексне рішення LIGA360:ПІДПРИЄМЕЦЬ від ЛІГА:ЗАКОН та миттєво подавайте звітність до держорганів, контролюйте борги й податки, а також моніторте контрагентів та бізнес-партнерів. Усе це в єдиному рішенні LIGA360:ПІДПРИЄМЕЦЬ. Ознайомитися з пропозицією.

Также читайте:

- "Єдинників 1 та 2 групи не штрафують за несвоєчасну сплату авансових внесків у період карантину";

- "Чи можуть ФОП відкликати заяви про перехід на єдиний податок";

- "ФОП-єдинників не штрафують за неподання заяви про зміни видів діяльності";

- "Як повернути переплату з ЄСВ при закритті ФОП".

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини