Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Накопичені збитки не можна перенести при переході зі спрощеної на загальну систему оподаткування — ДПС

Реклама

Платник податку на прибуток, який перейшов зі спрощеної системи оподаткування на загальну, не може зменшити фінрезультат до оподаткування на суму збитку, визначеного у фінзвітності відповідно до правил бухобліку за період перебування його на спрощеній системі оподаткування.

Відповідний висновок містить ІПК ДПС від 19.05.2021 р. № 1910/ІПК/99-00-21-02-02-06.

Товариство пояснювало, що розпочало будівництво багатоквартирного житлового будинку, на яке закуповується велика кількість будівельних матеріалів за кошти засновників товариства, які своїми внесками збільшили розмір статутного капіталу. В результаті чого виникли бухгалтерські збитки від господарської діяльності під час перебування товариства на спрощеній системі оподаткування. Після здачі об'єкта в експлуатацію буде здійснюватись продаж квартир, дохід від даної діяльності вже буде обліковуватись на загальній системі оподаткування.

Тому виникло питання щодо перенесення збитків минулих періодів під час перебування на спрощеній системі оподаткування при переході на загальну систему оподаткування.

Вимоги пп. 140.4.4 ПКУ передбачають, що фінрезультат до оподаткування зменшується на суму від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років. При цьому, якщо рядок 04 декларації податку на прибуток за звітний податковий рік має від'ємний показник, тобто виникає від'ємне значення об'єкта оподаткування, визначене у податковому обліку, платник податку має право формувати різницю, на яку зменшує об'єкт оподаткування податком на прибуток у наступних звітних періодах.

Проте, як з'ясувалося, ці норми не стосуються перенесення збитків при переході зі спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування.

Щоб не пропустити інформацію про прийняття змін законодавства або появу роз'яснень податківців - скористайтеся комплексним рішення для бухгалтера LIGA360. Спробуйте зараз.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини