Мінфін розробив проект наказу "Про затвердження Змін до Порядку повернення (перерахування) коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів".
Документ необхідний для запровадження у 2022 році електронної системи взаємодії органів Казначейства з органами, що контролюють справляння надходжень бюджету (крім ДПС та Держмитслужби), у процесі повернення з державного та місцевих бюджетів помилково або надміру зарахованих коштів.
В Мінфіні нагадали, що З 01.11.2019 року запроваджено інформаційну взаємодію Казначейства з ДПС, а з 01.02.2021 - з Держмитслужбою, за якою повертають кошти, помилково або надміру зарахованих до бюджетів, на підставі електронних висновків. В такому випадку працює така схема:
1) платник подає заяву на повернення коштів до органу ДПС/ Держмитслужби;
2) орган ДПС/Держмитслужби формує електронний висновок, який підписує КЕП, через електронний кабінет погоджує електронний висновок з відповідним місцевим фінансовим органом у разі повернення коштів з місцевого бюджету та направляє такий електронний висновок до Казначейства на виконання;
3) Казначейство в автоматичному режимі інтегрує електронний висновок в платіжне доручення та здійснює повернення коштів.
Тож процес повернення коштів на підставі електронних висновків повністю автоматизований і не передбачає ручного втручання.
Саме тому аби спростити процес повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету, та привести процес до єдиного порядку виникла необхідність запровадити електронну систему взаємодії Казначейства з органами, що контролюють справляння надходжень бюджету (крім ДПС та Держмитслужби).
Також проект наказу передбачає повернення коштів з бюджетів лише у безготівковій формі та встановлює, що оплачують послуги банків та підприємств поштового зв'язку при поверненні платникам платежів готівкою за рахунок коштів бюджету, з якого повертають цей платіж.
Подавати звітність, контролювати своєчасність і повноту сплати податків до бюджету та відслідковувати всі податкові зміни просто з рішенням LIGA360:Бухгалтер. Отримайте тестовий доступ.
Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.