Фонду соцстраху пояснив порядок оформлення та оплати листків непрацездатності після встановлення медико-соціальною експертною комісією (далі - МСЕК) інвалідності.
Цього разу у листі від 13.04.2021 р. № 877-11-1 вказано що у разі прийняття МСЕК рішення стосовно застрахованої особи:
- встановлена інвалідність певної групи та категорії - листок непрацездатності закривають днем реєстрації документів на МСЕК, у листку непрацездатності обов'язково вказують дату огляду та дату встановлення інвалідності, яка збігається з датою реєстрації документів на МСЕК;
- інвалідність не встановлена, працездатний - листок непрацездатності закривають датою огляду МСЕК, у листку непрацездатності обов'язково вказують дату направлення пацієнта на МСЕК та дату огляду;
- інвалідність не встановлена, потребує доліковування - листок непрацездатності продовжує лікарсько-консультативна комісія закладу охорони здоров'я до відновлення працездатності або до повторного направлення на МСЕК.
Тож, після огляду МСЕК та отримання заповненого листка непрацездатності з рішенням "інвалідність певної групи та категорії" або "працездатний" застрахована особа наступного дня може приступити до роботи.
Однак застрахована особа з інвалідністю може припинити трудові відносини за станом здоров'я. Факт встановлення інвалідності за рішенням МСЕК надає хворому іншого статусу, який визнає у хворого не тимчасову, а стійку втрату працездатності і надає право отримувати пенсію по інвалідності.
Якщо враховувати вимоги Інструкції № 532, то лише у разі визнання хворого працездатним у графі "Стати до роботи" листка непрацездатності зазначають дату, наступну за датою огляду на МСЕК. При цьому, з позиції виконавчої дирекції Фонду соцстраху, зазначення лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров'я додатково у графі "Стати до роботи" запису щодо встановлення інвалідності застрахованій особі не є грубою помилкою.
Також переглядайте публікацію "Тривала тимчасова непрацездатність: коли направляють на МСЕК і чи оплачують час огляду" в системі LIGA360: Бухгалтер. Тут об'єднані ключові професійні видання “БУХГАЛТЕР&ЗАКОН” та “Інтербух”. Більше переваг дізнайтеся за посиланням.
Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.