Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

НБУ оновив ознаки неплатіжних та зношених банкнот (монет)

Реклама

НБУ постановою Правління від 18.06.2021 р. № 55 скоригував Правила визначення платіжних ознак та обміну банкнот, розмінних та обігових монет національної валюти України. Зміни діють із 01.07.2021 року.

По-перше, уточнили, що навмисно пошкоджені з метою вчинення кримінального правопорушення банкноти - неплатіжні банкноти, які складені/склеєні з неплатіжних частин від:

- різних справжніх банкнот;

- різних справжніх банкнот та частин від виробів, схожих за дизайном на банкноти, на яких немає імітації елементів захисту, та/або смуг звичайного паперу.

По-друге, до неплатіжних банкнот (монет) відносять справжні банкноти (монети), що не можуть використовуватися за всіма видами платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та для переказів у зв'язку з набуттям у процесі обігу або неналежного зберігання ознак зношення та пошкодження, які не відповідають установленим НБУ критеріям, а також:

- навмисно пошкоджені з метою вчинення кримінального правопорушення банкноти;

- банкноти (монети), які вилучені НБУ з обігу;

- зразки банкнот;

- банкноти, погашені штампами або написами "до обміну", "неплатіжна";

- монети, які мають одну або більше з таких ознак: механічні пошкодження (надрізані, з отворами, з видаленою частиною, розділені на частини), з повністю відсутніми зображеннями аверсу та/або реверсу.

По-третє, придатні до обігу монети можуть мати одну або більше з ознак, що не перешкоджають без сумніву визначити справжність та номінал монети:

- потемніння поверхні;

- дрібні механічні пошкодження (подряпини, вм'ятини);

- точкова корозія поверхні/елементів дизайну;

- забруднення у вигляді локальних плям, дрібних крапок.

По-четверте, до зношених монет належать монети, які мають одну або більше з ознак пошкодження, які не перешкоджають без сумніву визначити справжність та номінал монети:

- погнуті або деформовані таким чином, що унеможливлює їх машинний підрахунок;

- із спотвореними та частково збереженими зображеннями аверсу та/або реверсу внаслідок тривалого перебування в обігу, впливу навколишнього середовища та/або дії води/хімічних речовин/вогню (утворення корозійних раковин, зміна кольору, оплавлення).

Не витрачайте час на моніторинг законодавчих змін. LIGA360 надає доступ до актуальної бази законодавства та автоматично сповіщає про будь-які нововведення. Замовляйте тестовий доступ прямо зараз.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини