Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Оплачувана відпустка при народженні дитини: які документи подавати

Реклама

Умови надання одноразової оплачуваної відпустки при народженні дитини встановлені постановою КМУ від 07.07.2021 р. № 693.

До Дня бухгалтера ЛІГА:ЗАКОН має щедрі подарунки. До 16 липня діє спеціальна пропозиція на цифрові рішення LIGA360 для бухгалтерів. Заходьте за посиланням та дізнавайтеся про умови першими.

Право на такий вид відпустки має:

1) чоловік, дружина якого народила дитину. Повинен подати заяву про надання відпустки та пред'явити документ, необхідний для державної реєстрації народження дитини, або свідоцтво про народження дитини, свідоцтво про шлюб;

2) батько дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір'ю дитини, за умови, що вони спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки. Надає заяву про надання відпустки та пред'являє документ, необхідний для державної реєстрації народження дитини, або свідоцтво про народження дитини, довідку про реєстрацію місця проживання;

3) баба або дід, або інший повнолітній родич дитини, які фактично здійснюють догляд за дитиною, мати чи батько якої є одинокою матір'ю (одиноким батьком). Повинні надати заяву про надання відпустки та пред'явити документ, необхідний для державної реєстрації народження дитини, або свідоцтво про народження дитини, а також заяву одинокого батька, в якій засвідчують невикористання ним такої відпустки та зазначають особу, яка фактично здійснюватиме догляд за дитиною.

Працівник, який протягом трьох місяців з дня народження дитини був звільнений та працевлаштований на інше підприємство (в установу, організацію) чи до фізичної особи, яка використовує найману працю, до заяви про надання відпустки повинен додати також довідку про її невикористання на попередньому місці роботи.

Відпустка надають одноразово тривалістю, якою визначає працівник у письмовій заяві про її надання (але не більш як 14 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів), не пізніше ніж протягом трьох місяців з дня народження дитини. Цю відпустку треба використана працівником не пізніше 104-го дня з дня народження дитини. Вона не підлягає грошовій компенсації та поділу на частини. При народженні двох і більше дітей від однієї вагітності тривалість відпустки не збільшують.

Як бухгалтеру встигнути за щоденним потоком інформації? Зарплата й кадри, податки, бухоблік - ексклюзивну аналітику щодо цих питань ви отримаєте у LIGA360. Замовляйте тестовий доступ прямо сьогодні.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини