Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Як ФОП звітувати з ЄСВ в новій декларації єдинника у разі припинення діяльності

Реклама

ДПС розмістила на сайті відповідь актуальне питання: як заповнити Додаток 1 до оновленої із 01.01.2021 року форми податкової декларації єдинника з типом форми "Звітна" у разі держреєстрації припинення підприємницької діяльності.

У випадку припинення підприємницької діяльності ФОП на спрощеній системі подають податкову декларацію з типом форми "Звітна" (за період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня держреєстрації припинення підприємницької діяльності), у складі якої формують Додаток 1 з типом "Звітна", який заповнюють в такому порядку:

- у комірці 01 заголовної частини проставляють позначку "Х";

- у розділі 1 вказують реєстраційний номер облікової картки платника податків з врахуванням примітки 4 до Додатка 1;

- у розділі 2 - серія (за наявності) та номер паспорта для ідентифікації платника ЄСВ у ПФУ з врахуванням примітки 5 до Додатка 1;

- у розділі 3 - П.І.Б. (за наявності);

- у розділі 4 в полі "Податковий (звітний) період" проставляють позначку "Х" поруч з відповідним звітним періодом;

- у розділі 5 в полі "після припинення" "Тип форми" вказують позначку "Х", при цьому одночасно заповнюють розділ 6;

- у розділі 6 - дата держреєстрації припинення;

- у розділі 7 "Код основного виду економічної діяльності" вказують основний код економічної діяльності за КВЕД згідно з реєстраційними документами;

- у розділі 8 - період перебування ФОП на спрощеній системі як платника ЄСВ у звітному році, та код категорії застрахованої особи (зазначають цифру "6");

- рядки та графи у розділу 9 обов'язково заповнюють в розрізі місяців за період, визначений у розділі 8, де у графі 2 відображають самостійно визначену сума доходу, на яку нараховують ЄСВ, а у графі 4 обчислюють суми нарахованого ЄСВ. Загальну суму нарахованого ЄСВ за звітний період зазначають у рядку "Усього" графи 4.

Значення рядка "Усього" графи 4 розділу 9 Додатка 1 переносять до рядка 21 "Сума єдиного внеску, яка підлягає сплаті на небюджетні рахунки, за даними звітного (податкового) періоду" розділу VІІ податкової декларації.

Також переглядайте публікацію "Штрафи за податкові порушення: подання декларацій" в системі LIGA360: Бухгалтер. Тут об'єднані ключові професійні видання “БУХГАЛТЕР&ЗАКОН” та “Інтербух”. Більше переваг дізнайтеся за посиланням.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини