Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Мінфін скоригував План рахунків бухобліку для державного сектору

Реклама

Мінфін наказом від 28.05.2021 р. № 299 змінив деяких нормативно-правових актів з бухобліку в державному секторі.

Новації стосуються передусім субрахунків бухобліку, які використовують для обліку операцій із виконання бюджетів, тобто органів Казначейства.

Зокрема, маємо нову редакцію субрахунків:

- 604 "Довгострокові зобов'язання місцевих бюджетів";

- 04 "Непередбачені активи";

- 05 "Умовні зобов'язання, гарантії та забезпечення надані".

Водночас змінено й окремі позиції в Типовій кореспонденції субрахунків бухгалтерського обліку для відображення операцій з активами, капіталом та зобов'язаннями розпорядниками бюджетних коштів та державними цільовими фондами, затвердженій наказом Мінфіну від 29.12.2015 р. № 1219.

По-новому показуватимуть операції із:

- відображення вартості безоплатно отриманих основних засобів від суб'єктів державного сектору, які відповідно до законодавства виконують функції з управління об'єктами державної (комунальної) власності, у межах відповідного бюджету;

- відображення нарахованої суми зносу на основні засоби, що отримані безоплатно від суб'єктів державного сектору у межах відповідного бюджету;

- нарахування амортизації безоплатно отриманих основних засобів (крім внутрішнього переміщення в межах органу, уповноваженого управляти об'єктами державної (комунальної) власності, та безоплатно отриманих від суб'єктів державного сектору у межах відповідного бюджету).

Маєте питання щодо бюджетного обліку? Відповіді знайдете в системі LIGA360: Бухгалтер. Тут об'єднані ключові професійні видання “БУХГАЛТЕР&ЗАКОН” та “Інтербух”. Більше переваг дізнайтеся за посиланням.

Підписуйтеся на на канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини