Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Додаткову відпустку на дітей педпрацівники можуть брати упродовж року

Реклама

Керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам надають щорічну основну відпустку тривалістю до 56 календарних днів згідно із Порядком, затвердженим постановою КМУ від 14.04.1997 р. № 346.

В п. 2 цього Порядку вказано, що щорічну основну відпустку повної тривалості надають в період літніх канікул незалежно від часу прийняття їх на роботу.

Проте, попри право на щорічну основну відпустку, педпрацівники можуть розраховувати за наявності у них таких прав й на інші види відпусток.

Зокрема, жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину з інвалідністю, або яка усиновила дитину, матері особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, одинокій матері, батьку дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи A I групи, який виховує їх без матері (у т.ч. у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, чи одному із прийомних батьків, надають щорічно додаткову оплачувану відпустку тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (ст. 19 Закону про відпустки).

Така відпустка належить до соціальної і не відноситься до виду щорічних відпусток. Тож на неї не поширюються норми щодо щорічних відпусток, крім випадків, прямо передбачених законом.

Джерело: лист Мінекономіки від 12.03.2021 р. № 4709-06/15799-09.

Маєте питання щодо відпусток? Відповіді знайдете в системі LIGA360: Бухгалтер. Тут об'єднані ключові професійні видання “БУХГАЛТЕР&ЗАКОН” та “Інтербух”. Більше переваг дізнайтеся за посиланням.

Як отримати знижку 30% на цифрове рішення LIGA360: Бухгалтер? Заповніть форму на сайті.

Підписуйтеся на на канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини