Комітет з питань цифрової трансформації ВРУ виніс на громадське обговорення законопроект щодо ідентифікації користувачів електронних комунікаційних послуг.
Документ зводиться до того, що кінцевий користувач електронних комунікаційних послуг буде зобов'язаний здійснити ідентифікацію у постачальника цих послуг у порядку, встановленому правилами надання та отримання послуг. Це можна буде зробити й дистанційно.
Закон у разі його ухвалення запрацює із 01.01.2022 року, але до 01.01.2025 року дозволять отримувати комунікаційні послуги неідентифікованим абонентам.
Таку ініціативу пов'язують із стрімким розвитком цифрової економіки, а ідентифікація абонентів стає важливою складовою системи безпеки для захисту персональних даних користувачів. Адже зараз багато хто користується Інтернет-банкінгом, отримують виписки на свої мобільні телефони, замовляють товари та послуги онлайн. Разом з цим зростають і ризики шахрайства. Внаслідок викрадення телефонів, у пам'ять яких були внесені персональні дані, виникають прикрі ситуації з банківськими рахунками.
На сьогодні більшість абонентських номерів вже "прив'язані" до конкретних осіб через банківські послуги, тому реєстрація у постачальників електронних комунікаційних послуг стане лише формальністю. В той же час вона створить умови для застосування надійного захисту абонентів від шахрайських схем.
Джерело: сайт ВРУ.
Поставте на контроль свою нерухомість в сервісі SMS-Маяк, щоб миттєво отримувати сигнали про зміни в Реєстрі речових прав. Це допоможе вчасно звернутися до державного реєстратора та до суду, і зупинити незаконні дії. Спробуйте зараз.
Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.