Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ФОП на загальні системі штрафують за неведення обліку доходів і витрат

27 серпня 2021, 09:40
4083
0
Реклама

Для цілей оподаткування платники зобов'язані вести облік показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухобліку, фінзвітності, інших документів.

Із 1 січня 2021 року ФОП - платники ЄП І і ІІ груп та платники ЄП ІІІ групи, які не є платниками ПДВ, ведуть облік у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів.

Для приватних підприємців, які обрали загальну систему оподаткування, та самозайнятих осіб і надалі залишається обов'язок ведення обліку доходів і витрат за типовою формою (п. 177.10 ПКУ).

Облік доходів та витрат може вестися в паперовому та/або електронному вигляді.

За неведення обліку доходів і витрат в паперовому та/або електронному вигляді ФОП на загальній системі оподаткування притягується до адміністративної відповідальності - попередження або накладення штрафу у розмірі від 3 до 8 НМДГ (ст. 164 прим. 1 КУАП).

Докладніше про форму ведення обліку підприємцями читайте в матеріалі "Облік у ФОП: нова форма дохідно-витратної реєстрації".

Більше аналітики в LIGA360: Бухгалтер. Тут об'єднані ключові професійні видання “БУХГАЛТЕР&ЗАКОН” та “Інтербух”. Усі переваги дізнайтеся за посиланням.

Джерело: роз'яснення ДПС із категорії 104.13 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини