Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Продаж майнових прав на нерухомість оподатковують ПДВ

Реклама

В ГУ ДПС у Запорізькій області відмітили, що майновими правами визнають будь-які права, пов'язані з майном, відмінні від права власності, у тому числі права, які є складовими частинами права власності (права володіння, розпорядження, користування), а також інші специфічні права (права на провадження діяльності, використання природних ресурсів тощо) та права вимоги (ст. 3 Закону № 2658).

В розумінні пп. 14.1.191 ПКУ постачанням товарів є будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду.

Під постачанням послуг розуміють будь-яку операцію, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об'єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (пп. 14.1.185 ПКУ).

Для цілей оподаткування ПДВ операція з постачання майнових прав на об'єкт нерухомого майна для продавця вважають операцією з постачання об'єкта нерухомого майна.

Тому операції з постачання майнових прав на об'єкти нерухомого майна виступають об'єктом оподаткування ПДВ.

В LIGA360: Бухгалтер об'єднано аналітику від ЛІГА:ЗАКОН, правову підтримка, персональні консультації та подання звітності. Замовляйте тестовий доступ за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини