Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Жовтий рівень карантину планують запровадити з 13 вересня, а локдаун можливий у листопаді – МОЗ та Міносвіти поділилися планами

Реклама

МОЗ зробив подання Кабміну щодо переведення України в «жовту» зону карантину. Очікується, що посилення карантину буде вже з наступного понеділка, 13 вересня. Про це заявив очільник МОЗ Віктор Ляшко: «Цього тижня буде комісія техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка розгляне наше звернення. Скоріш за все з наступного понеділка Україна перейде в жовтий рівень епідемічної небезпеки».

Як відомо, залежно від епідситуації на території України встановлюються рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Рівень епідемічної небезпеки встановлюється одночасно на території всіх регіонів рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за ініціативою Міністра охорони здоров'я. Рішення розміщується на офіційному інформаційному порталі Кабінету Міністрів України.

Своєю чергою, головний санітарний лікар Ігор Кузін сказав, що в переважній кількості областей наразі погіршується ситуація із захворюваністю на коронавірус. На питання чи вдасться уникнути локдауну, він відповів: «На моє переконання, що ні. Але якщо ми говоритимемо про «червоний» рівень небезпеки, то він буде не раніше листопада». «Найближчим часом Україна вийде із «зеленої» зони. Ми будемо вимушені запровадити «жовту», де, наприклад, будуть більш жорсткі обмеження щодо відвідування масових заходів або спортзалів», - наголосив він.

Водночас головний санітарний лікар припустив, що вакциновані особи матимуть переваги, зокрема у відвідуванні спортзалів: «Наприклад, не буде регулюватися кількість людей на 1 кв м, якщо ми говоримо про функціонування спортивних залів. Такі норми будуть діяти для вакцинованих як для обслуговуючого персоналу, так і для людей, які відвідують той чи інший заклад».

Тим часом Міністерство освіти і науки України повідомляє, що інформація в соціальних мережах щодо запровадження дистанційного навчання на території всієї України є недостовірною. У 2021/2022 навчальному році освітній процес у закладах загальної середньої освіти організовується з неухильним дотриманням протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря № 9, постановою Кабінету Міністрів України № 1236, а також згідно з Рекомендаціями щодо організації роботи закладів загальної середньої освіти.

У МОЗ заявили, що навчальний 2021-2022 рік в Україні розпочався у звичному форматі - діти розпочали відвідування садочків, шкіл, а студенти - закладів вищої освіти. При цьому залежно від особливостей епідемічної ситуації в кожному регіоні, форма навчання здобувачів освіти всіх рівнів може змінюватися. Навчальний процес може організовуватися за одним із трьох можливих сценаріїв:

1. «Зелений» рівень епідемічної небезпеки (низький рівень захворюваності). Відвідування закладів освіти дозволено у звичайному режимі. Однак варто пам'ятати про протиепідемічні заходи, затверджені постановами головного державного санітарного лікаря України для дошкільних закладів та для закладів освіти.

2. «Жовтий» та «помаранчевий» рівні епідемічної небезпеки (середній рівень захворюваності). Відвідувати заклад освіти можна за умови, якщо в ньому вакциновано щонайменше 80?% персоналу. Освітній процес забезпечується за різними формами: як дистанційно, так і безпосередньо в закладі освіти з дотриманням правил дистанціювання та дотримання протиепідемічних вимог. Рішення про організацію освітнього процесу ухвалює педагогічна рада навчального закладу в межах чинного законодавства.

3. «Червоний» рівень епідемічної небезпеки (високий рівень захворюваності). Відвідувати заклади освіти заборонено всім, крім вихованців садочків, спеціальних закладів освіти та учнів 1-4 класів шкіл за умови, якщо в закладі вакциновано щонайменше 80?% персоналу. Для інших здобувачів освіти навчання відбувається в інших формах, у тому числі дистанційно.

Злагоджена робота бухгалтерії і ефективна взаємодія - запорука виживання в умовах карантину. ЛІГА:ЗАКОН створила ефективну екосистему для командного управління - LIGA360. Об'єднайте усю свою команду в єдиному робочому просторі з необхідним функціоналом для спеціалістів будь-якого профілю. Візьміть під контроль усі ризики, з якими зіштовхується Ваш бізнес - спробуйте LIGA360 - екосистему хмарних продуктів ЛІГА:ЗАКОН для ефективної роботи в умовах кризи.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини