Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Як застосовувати податкові різниці по борговим зобов'язанням перед пов'язаними нерезидентами

30 вересня 2021, 15:25
600
0
Реклама

Якщо, наприклад, проценти, нараховані на користь пов'язаних осіб - нерезидентів у звітному періоді 2021 році, збільшені на суму неврахованих процентів станом на 01.01.2021 та зменшені на 5 відсотків, не перевищують обмеження, визначені п. 140.2 ПКУ, то сума таких не списаних процентів станом на 01.01.2021, зменшена на 5 відсотків, враховується у зменшення фінансового результату до оподаткування у Податковій декларації з податку на прибуток підприємств за цей звітний період 2021 року.

Якщо при розрахунку обмежень, встановлених п. 140.2 ПКУ, сумарне значення показників фінансового результату до оподаткування, фінансових витрат та суми амортизаційних відрахувань має від'ємне значення, то фінансовий результат до оподаткування у звітному періоді не підлягає зменшенню на суму не списаних на початок звітного періоду процентів за борговими зобов'язаннями за операціями з пов'язаними особами - нерезидентами.

Щодо залишку сум процентів минулих періодів у розмірі 5 відсотків, то платник податку не має права в подальшому враховувати такий залишок в майбутніх звітних періодах.

Тобто, для цілей п. 140.3 ПКУ платники податку, які відповідно до п. 140.2 ПКУ збільшили фінансовий результат до оподаткування на суму процентів, мають право у наступних звітних періодах зменшити фінансовий результат до оподаткування на таку суму, зменшену щорічно на 5 відсотків від цієї суми до повного її погашення.

Зменшення має здійснюватись з урахуванням обмежень, встановлених п. 140.2 ПКУ, одночасне збільшення і зменшення фінансового результату згідно п. 140.2 ПКУ не передбачено.

Також у ДПС зазначили, що сума до зменшення для цілей п. 140.3 ПКУ розраховується від сум збільшення, попередньо відображених в додатках РІ податкових декларацій з податку на прибуток за минулі періоди.

Докладніше - в матеріалі видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН «Новації Закону № 1117: "процентні" коригування в операціях із нерезидентами - зміни в розрахунку».

Хочете щомісяця отримувати 40 аналітичних матеріалів з бухобліку? Спробуйте рішення LIGA360: Бухгалтер. Тут об'єднана аналітика видань “БУХГАЛТЕР&ЗАКОН” та “Інтербух”, а ще є щоденні оновлення новин. Деталі за посиланням.

Джерело: ІПК ДПС від 10.06.2021 р. № 2348/ІПК/99-00-21-02-02-06

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини