Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Чи може ФОП-єдинник на другій групі обслуговувати свята та банкети для юросіб і ФОПів-загальносистемників – ДПС

Реклама

ДПСУ у ІПК № 3749/ІПК/99-00-04-03-03-06 від 07.10.2021 р. надала розяснення щодо надання послуг по громадському харчуванню (КВЕД 56.10) юридичним особам. При цьому запит подала ФОП - платник єдиного податку другої групи.

Податківці вказали, що фізична особа - підприємець - платник єдиного податку другої групи, що здійснює діяльність у сфері ресторанного господарства, має право приймати замовлення від суб'єктів господарювання (юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), які перебувають на загальній системі оподаткування, на обслуговування свят, банкетів, інших спеціальних замовлень, оскільки платник єдиного податку під час обслуговування таких замовлень здійснює продаж і організацію споживання продукції власного виробництва і закупних товарів.

Вимоги до платників єдиного податку, які відносяться до другої групи, названі у пп. 2 п. 291.4 ПКУ.

Абзацом третім п. 1.3 Правил роботи закладів (підприємств) ресторанного господарства визначено, що заклад ресторанного господарства - організаційно-структурна одиниця у сфері ресторанного господарства, яка здійснює виробничо-торговельну діяльність: виробляє і (або) доготовляє, продає і організовує споживання продукції власного виробництва і закупних товарів, може організовувати дозвілля споживачів.

Розрахунки за продукцію й надані послуги в закладах (підприємствах) ресторанного господарства здійснюються за готівку та/або в безготівковій формі (платіжні картки, платіжні чеки тощо) із застосуванням РРО або зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (п. 3.2 Правил).

Маєте питання щодо бухгалтерського обліку? З ним допоможе комплекс інформаційно-аналітичних продуктів LIGA360:Бухгалтер. Тут зібрані усі щоденні ситуації для бухгалтера, а також є консультації особистого експерта. Замовляйте прямо зараз.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини