Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Мінагрополітики оприлюднило імена понад 4 тисяч громадян, які незаконно приватизували дві та більше ділянок, на черзі – підприємства-порушники

Реклама

Імена понад 4 000 громадян, які скористалися правом подвійної приватизації, оприлюднено. Про це розповів міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко. «На нашому геопорталі в режимі реального часу можна побачити імена людей, які три, чотири, а то й п'ять разів отримували землю. Просто натискаєте на будь-яку земельну ділянку й одразу бачите всі офіційні документи власника. Зараз над цим працюють правоохоронні органи. 4000 громадян - це перша хвиля, яку ми оприлюднили», - розповів Роман Лещенко.

За словами міністра, це тільки початок, і гепортал поповнюватиметься такою інформацією. «Невдовзі ми оприлюднимо імена юридичних осіб, яких не мало бути в рамках земельного ринку, бо ми їх виключили з обігу, а вони встигли акумулювати сотні гектарів землі, купуючи й продаючи її. Навіть вночі 30 червня ще торгували, відчужували землю, робили перекидку. Серед цих громадян є люди, які ні доходів не мають, ні постійного місця проживання, а водночас є засновниками компанії, в якої на балансі - 700 га. Дивимося і виявляється, що там замішана сім'я чиновника, який керував обласним управлінням Держгеокадастру, наприклад. Феноменальні збіги. Багато документів знищувалися», - зазначив міністр.

Роман Лещенко запевняє, що земля, яка з держави перейшла у приватну власність, має повернутися у комунальну через рішення суду. «Ми це так не залишимо. Або через суд вирішуватимемо, або через добровільну відмову цих людей від землі на користь громад. В іншому випадку це шахрайство, за яке передбачена кримінальна відповідальність. Людина, яка подала заявку і стверджувала, що ніколи раніше не отримувала земельну ділянку, а паралельно в різних областях мала по 2 га, має відповісти за свій обман перед державою», - резюмував міністр.

На жаль, Міністерство аграрної політики та продовольства України в своєму повідомленні не навело лінк для розташування відповідної інформації. Ймовірно, йдеться про дашборд «Подвійна приватизація» на Геопорталі пілотного проекту щодо національної інфраструктури геопросторових даних. Дашборд дозволяє проаналізувати інформацію про ділянки з подвійною приватизацією. Так, станом на кінець вересня 2021 року 4007 осіб скористались «подвійною» приватизацією землі, з них 3559 осіб мають по 2 ділянки, 322 - по 3, 111 - по 4, 15 - по 5.

Бізнес захищає свою нерухомість з системою SMS-Маяк: це ефективний онлайн-контроль змін статусу нерухомості та земельних ділянок.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини