Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Кабмін схвалив одразу два проекти внесення змін до Закону про бухоблік – чого чекати

Реклама

Уряд на засіданні 28 жовтня розглянув одразу два законопроекти про зміни до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність», обидва були схвалені Кабміном.

Перший з законопроектів передбачає удосконалення ведення бухобліку та фінзвітності, зокрема пропонується:

- запровадити категорії груп материнського підприємства та його дочірніх підприємств для цілей консолідації, подання і оприлюднення фінансової звітності;

- звільнити від обов'язкового складання, подання і оприлюднення консолідованої фінансової звітності малі та середні групи з метою спрощення ведення бізнесу;

- удосконалити окремі норми щодо подання фінансової звітності, складеної за міжнародними стандартами фінансової звітності на основі таксономії фінансової звітності в єдиному форматі;

- доповнити перелік підприємств, які складають фінансову звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності;

- уточнити положення щодо оприлюднення консолідованої фінансової звітності разом з аудиторським звітом з метою забезпечення прозорості та доступності інформації про фінансову звітність підприємств;

- удосконалити положення щодо вимог до первинних документів у зв'язку із обробкою документів за допомогою інформаційно-телекомунікаційних систем.

Так, первинні документи, складені в електронній формі інформаційно-телекомунікаційною системою суб'єкта господарювання без фізичної участі відповідальних осіб, застосовуються у бухобліку за умови наявності накладеної на електронний документ кваліфікованої електронної печатки такого суб'єкта господарювання.

Прийняття акта, на думку його авторів, дозволить не тільки вдосконалити законодавчі засади ведення бухгалтерського обліку та спростити ведення бізнесу в цій сфері, але й сприятиме прозорості фінансової звітності та позитивному інвестиційному клімату в Україні.

Ще один законопроект спрямований на внесення змін у ст. 9 Закону про бухоблік. У ній хочуть додати положення наступного змісту: регістри бухобліку, складені в електронній формі, повинні мати реквізити, як у паперових, а також відповідати вимогам Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги». Якщо підприємство зобов'язане надавати органам влади показники бухобліку та фінансової інформації в електронній формі, то ведення регістрів бухобліку ведеться в електронній формі.

Отримайте всі відповіді щодо бухгалтерського й кадрового обліку на ІТ-платформі LIGA360. Покрокові інструкції, експертні роз'яснення, свіжа аналітика. Подробиці за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини