Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Чи може єдинник третьої групи давати позику чи кредит іншій юрособі – ДПС

Реклама

Державна податкова служба України в ІПК № 4032/ІПК/99-00-18-04-03-06 від 23.10.2021 р. розглянула питання щодо можливості надання платником єдиного податку третьої групи безвідсоткової поворотної фінансової допомоги іншій юридичній особі.

Першим податківцям задали питання чи підпадає надання безвідсоткової поворотної фінансової допомоги іншій юридичній особі під діяльність фінансового посередництва згідно з п. 291.5 ПКУ? На думку ДПС, діяльність юридичної особи з надання поворотної фінансової допомоги іншим юридичним особам на постійній основі має ознаки фінансового посередництва.

Другим податківцям задали питання, що якщо надання указаної допомоги єдинником підпадає під фінансове посередництво, то скільки раз на рік підприємство має право надавати іншій юридичній особі безвідсоткову поворотну фінансову допомогу, щоб даний вид діяльності не підпадав під діяльність фінансового посередництва згідно з п. 291.5 ПКУ? На це контролери сказали, що у ПКУ не визначено поняття "разовість господарської операції" під час оподаткування доходів суб'єкта господарювання від здійснення господарських операцій. Будь-яка господарська операція, що спрямована на отримання доходу і проводиться суб'єктом господарювання самостійно або через свої відокремлені підрозділи є господарською діяльністю відповідно до пп. 14.1.36 ПКУ.

Варто нагадати, що не можуть бути платниками єдиного податку третьої групи суб'єкти господарювання, які здійснюють діяльність у сфері фінансового посередництва (пп. 6 пп. 291.5.1 ПКУ).

Де бухгалтеру шукати інформацію й відповіді? Впевнитися в професійному рішенні допоможе ІТ-платформа LIGA360:Бухгалтер. Актуальне законодавство з бухобліку, аналітика від експертів, зручні бухгалтерські сервіси й алгоритми дій. Деталі за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини