Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Відшкодування фізособі витрат на правничу допомогу оподатковують

Реклама

Cуму відшкодованих фізособі судових витрат (витрати на правову допомогу) включають до оподатковуваного як додаткове благо з відповідним оподаткуванням - переконують в ДПС.

Якщо ж податковий агент виплачує немайнову (моральну) шкоду за рішенням суду на користь фізособи - платника податків, в розмірі, що перевищує 4-кратний розмір мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року (у 2021 році - 24000 грн), то суму такого перевищення оподатковують ПДФО і військовим збором на загальних підставах.

Така позиція податківці базується на тому, що до оподатковуваного доходу платника належить:

- дохід у вигляді відшкодування матеріальної або немайнової (моральної) шкоди, крім сум, що за рішенням суду спрямовують на відшкодування збитків, завданих платнику податку внаслідок заподіяння йому матеріальної шкоди, а також шкоди життю та здоров'ю, а також відшкодувань моральної шкоди в розмірі, визначеному рішенням суду, але не вище 4-кратного розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, або в розмірі, визначеному законом (пп. "а" пп. 164.2.14 ПКУ);

- дохід, отриманий як додаткове благо у вигляді суми грошового відшкодування будь-яких витрат або втрат платника податку, крім тих, що обов'язково відшкодовуються згідно із законом за рахунок бюджету або звільняються від оподаткування згідно з розділом IV ПКУ (пп. "г" пп. 164.2.17 ПКУ).

Джерело: ІПК ДПС від 02.11.2021 р. № 4152/ІПК/99-00-04-03-03-06.

Переглядайте статтю "Відшкодування "зарплатних" збитків працівникам: податково-прибуткові наслідки".

Більше аналітики в системі LIGA360: Бухгалтер. Тут об'єднані ключові професійні видання “БУХГАЛТЕР&ЗАКОН” та “Інтербух”. Більше переваг дізнайтеся за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини