Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Податковий комітет пояснив застосування РРО при різних способах оплати за товар

Реклама

На сайті Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики з'явилося роз'яснення, датоване 30.12.2021 року, щодо застосування з 1 січня 2022 року РРО/ПРРО.

В ньому відповіді на актуальні питання, які турбують підприємців, із питань фіскалізації розрахунків за товари із 2022 року.

Серед них, зокрема:

1. Продаж товарів з використанням мережі Інтернет. У якому випадку обов'язкове проведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО, а в якому випадку ні?

РРО/ПРРО не застосовують у разі оплати покупцем коштів виключно на поточний рахунок ФОП, окрім карткового, оскільки така операція не є розрахунковою. Тобто, продавець надає покупцю повні банківські реквізити для оплати (поточний рахунок у форматі IBAN). Натомість при розрахунках в інший спосіб - готівкою, платіжною карткою тощо, РРО/ПРРО треба застосовувати обов'язково.

2. Як проводити розрахункову операцію у разі продажу товарів з доставкою товарів через служби доставки?

При продажу товарів з повною передплатою на поточний рахунок продавця у форматі IBAN фіскальний чек через РРО/ПРРО може не видаватись.

У разі попередньої оплати з використанням платіжних карток така операція є розрахунковою і вимагає видачу фіскального чека. Його можна вкладати в поштове відправлення або надіслати покупцю в інший спосіб (на електрону пошту, мобільний телефон тощо).

При оформленні продажу товарів з післяплатою (накладний платіж) необхідність застосування РРО/ПРРО залежить від умов договору між продавцем та перевізником. Обов'язок продавця передати товар покупцеві вважається виконаним в момент здачі товару перевізникові або організації зв'язку для доставки покупцеві. Продавець у такому випадку вкладає в поштове відправлення документи на товар (товарний чек, накладна тощо).

У цьому випадку розрахунки здійснюють в місці отримання товару між покупцем і перевізником, який повинен видати фіскальний чек на приймання готівки чи платіжної картки. В подальшому розрахунки за товар здійснюють між перевізником та продавцем згідно договору між продавцем та перевізником. Якщо перевізник перераховує кошти продавцю на поточний рахунок, то РРО/ПРРО не застосовують, в іншому випадку продавець зобов'язаний видати фіскальний чек на товар покупцю шляхом надіслання на електрону пошту, мобільний телефон тощо

3. Як проводити розрахункову операцію у разі продажу товару з доставкою кур'єром продавця?

У разі продажу товару на умовах передплати застосовують такі ж правила, як при наданні відповіді на питання 2.

При продажу товарів з розрахунком у місці доставки з використанням готівкових коштів чи платіжних карток, кур'єр продавця зобов'язаний оформити і видати покупцю фіскальний чек на повну суму розрахункової операції.

Фіскальний чек може бути надано у тому числі, але не виключно, шляхом відтворювання на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою, на якому встановлений ПРРО QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти.

7. Як проводити розрахункові операції у разі продажу товарів з частковою оплатою у тому числі при оплаті з розстроченням платежу?

При продажу товарів з оплатою декількома платежами (передплата і післяоплата; часткова оплата з подальшим розстроченням платежу тощо) продавець повинен оформити і видати окремий фіскальний чек на кожну розрахункову операцію за умови прийняття готівки чи платіжних карток від покупця.

За умови оплати покупцем коштів на поточний рахунок продавця (за реквізитами у форматі IBAN) РРО/ПРРО може не застосовуватись.

У разі застосування різних способів оплати, наприклад, один платіж на поточний рахунок продавця за реквізитами у форматі IBAN, а інший - готівкою, обов'язковим є видача фіскального чека саме на розрахункову операцію (в цьому випадку - на приймання готівки).

Як бухгалтеру першим отримати інформацію у Новому Році? Усі нововведення та аналітику надасть LIGA360. Тільки до 14 січня отримайте преміум-пакети за вигідною ціною.

Також читайте:

- хто із ФОПів на єдиному податку повинен зберігати первинні документи на товар із 2022 року;

- Податкова випустила відеоінструкцію по встановленню ПРРО Каса;

- Кабмін дозволив ФОПам не використовувати РРО у селах;

- ДПС зробила оголошення для ФОП - спрощенців щодо застосування РРО з 1 січня 2022 року.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини