Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Мінімальні ціни з 1 лютого діють для великих та брендованих пакетів, а пакети-маєчки заборонять із 9 березня взагалі

Реклама

З 1 лютого набрала чинності постанова уряду про встановлення мінімальних роздрібних цін на пластикові пакети. Про це нагадує Міндовкілля. Документ стосується саме пластикових пакетів товщиною стінки понад 50 мікрометрів. Це великі пакети, які люди купують на касах у супермаркетах, щоб донести усе придбане додому. Або, наприклад, брендовані пакети, у які в магазинах пакують придбаний одяг чи взуття. На пакети-«маєчки» таке регулювання не розповсюджується.

«Постанова Кабміну встановлює ціни на великі пакети 7-15 кілограмів, а не на надтонкі чи надлегкі. Тому що пакети-«маєчки» від 9 березня будуть заборонені для розповсюдження взагалі", - розповів в.о. міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

«Із 10 грудня 2021 року в Україні діє перший етап обмежень згідно з Законом «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Зокрема, заборонено безоплатно розповсюджувати пакети у об'єктах торгівлі, аптеках та закладах громадського харчування», - прокоментував Руслан Стрілець.

Закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» передбачає введення в дію обмежень у три етапи:

1. На першому етапі, який діє із 10 грудня 2021 року, було заборонено безоплатно розповсюджувати пластикові пакети у магазинах, супермаркетах, інших об'єктах торгівлі, аптеках, закладах громадського харчування та сфері надання послуг. Виключення встановлено лише для біорозкладних пакетів та надтонких пакетів, що є первинною упаковкою для свіжої риби, м'яса, продуктів із них та сипучих продуктів і льоду.

2. На другому етапі, з 9 березня 2022 року, буде заборонено взагалі розповсюджувати в об'єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг:

  • надтонкі пластикові пакети із товщиною стінки менше 15 мікрометрів (окрім первинної упаковки для м'яса, риби, сипучих);

  • тонкі пластикові пакети із стінками товщиною від 15 до 50 мікрометрів;

  • оксорозкладні пластикові пакети.

3. Із 1 січня 2023 року встановлюється заборона на надтонкі пластикові пакети, що є первинною упаковкою для свіжої риби, м'яса та продуктів із них, сипучих продуктів, льоду. До того часу виробники, торгівельні мережі вже мають впровадити для них альтернативи.

Де бухгалтеру шукати інформацію й відповіді? Впевнитися в професійному рішенні допоможе ІТ-платформа LIGA360:Бухгалтер. Актуальне законодавство з бухобліку, аналітика від експертів, зручні бухгалтерські сервіси й алгоритми дій. Деталі за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини