Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як правильно скласти ПН на безкоштовно передане майно – ДПС

3 лютого 2022, 16:30
2823
0
Реклама

При її здійсненні база оподаткування визначається за загальними правилами та складається дві податкові накладні: одна - виходячи з фактичної ціни постачання (яка в даному випадку дорівнює нулю), друга - виходячи з перевищення звичайної ціни продукції над фактичною ціною її постачання.

У податковій накладній, складеній на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання у графі 7 (ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ), та у графі 10 (обсяг постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ) зазначається "0", графа 11 (сума ПДВ) не заповнюється, нулі, прочерки та інші знаки чи символи у цій графі не проставляються.

Інші графи такої податкової накладної заповнюються в загальному порядку.

У податковій накладній (в тому числі зведеній), яка складена на суму перевищення, робиться позначка (15 - Складена на суму перевищення бази оподаткування над фактичною ціною постачання). Така податкова накладна отримувачу (покупцю) не надається. При цьому у рядках такої податкової накладної, відведених для зазначення даних покупця, постачальник (продавець) зазначає власні дані.

У графі 2 розд. Б податкової накладної, складеної на суму перевищення бази оподаткування над фактичною ціною постачання, зазначається "перевищення бази оподаткування, визначеної відповідно до ст. 188 ПКУ, над фактичною ціною постачання".

У графі 7 такої податкової накладної зазначається ціна постачання одиниці товарів/послуг без урахування ПДВ, розрахована виходячи з перевищення ціни придбання / звичайної ціни / балансової (залишкової) вартості над фактичною ціною, тобто для даної ситуації - ціна придбання / звичайна ціна / балансова (залишкова) вартість, у графі 10 відповідно сума перевищення обсягу постачання (база без урахування ПДВ (тобто обсяги придбання/виготовлення)), у графі 11 - сума ПДВ.

Графи 3.1, 3.2, 3.3, 4, 5, 12 при цьому не заповнюються.

У клітинках податкової накладної, які не підлягають заповненню, нулі, прочерки та інші знаки чи символи не проставляються.

Також радимо матеріал "ПДВшні зміни до ПКУ із Закону № 1914: часові обмеження для ПК та реєстрації РК, нові та продовжені пільги..." сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух".

Хочете щомісяця отримувати 40 аналітичних матеріалів з бухобліку? Користуйтеся публікаціями в системі LIGA360:Бухгалтер. Тут об'єднана аналітика видань “БУХГАЛТЕР&ЗАКОН” та “Інтербух”, а ще є щоденні оновлення новин. Деталі за посиланням.

Джерело: роз'яснення ДПС із категорії 101.16 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини