Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

На період воєнного стану встановлений порядок виплати та доставки пенсій та соцвиплат – Мінсоцполітики

Реклама

Уряд ухвалив альтернативні способи виплати пенсій та грошових допомог під час воєнного стану на випадок збоїв у роботі тої чи іншої банківської установи, а також для переміщених осіб, які отримують пенсію через поштового оператора. Вони дозволять забезпечити безперебійність у здійсненні виплат пенсій та соціальних допомог. Про це вказали у Мінсоцполітики.

Йдеться про постанову КМУ "Про особливості виплати та доставки пенсій, грошових допомог на період введення воєнного стану" від 26.02.2022 р. № 162.

Документ передбачає:.

1. Якщо певний уповноважений банк не зможе здійснювати виплату пенсій та грошових допомог, то люди зможуть отримати належні їм виплати у будь-якому відділенні АТ "Ощадбанку" як грошовий переказ без відкриття рахунку.

Цей механізм за потреби запрацює автоматично, людині для отримання пенсії або допомоги необхідно буде звернутись до будь-якого відділення АТ "Ощадбанк" з паспортом та довідкою про присвоєння РНОКПП (індивідуального податкового номера).

2. Якщо людина отримує пенсію та/або грошову допомогу через АТ "Укрпошта" за місцем проживання, і вимушена була через небезпеку змінити фактичне місце проживання, то вона також зможе отримати їх у відділеннях АТ "Ощадбанку" як грошовий переказ без відкриття рахунку.

Для цього їй необхідно звернутись до органів ПФУ (якщо це одержувач пенсії) або до органів соціального захисту населення (якщо це одержувач грошових допомог).

Звернутись до органів ПФУ з цього питання можна особисто, за телефоном гарячої лінії чи через особистий електронний кабінет на веб-порталі електронних послуг ПФУ.

До органів соціального захисту можна звернутись особисто або за допомогою засобів телекомунікаційного зв'язку.

3. Дітям з інвалідністю, яким виповнилося 18 років протягом дії воєнного стану, починаючи з лютого 2022 року, і які не встигли пройти обстеження і отримати висновок медико-соціальної експертизи про встановлення статусу особи з інвалідністю, виплата соціальної допомоги продовжується на період воєнного стану та на один місяць після дати його скасування.

Встановлено також можливість продовження строків виплати пенсій у разі виникнення обставин, що унеможливлюватимуть виплату у визначені дати.

Мінсоцполітики, ПФУ, органи соціального захисту населення можуть перетелефонувати одержувачам для перевірки та уточнення відомостей, щодо зміни фактичного місця проживання, які надійшли з використанням засобів телекомунікаційного зв'язку чи через особистий електронний кабінет на веб-порталі електронних послуг ПФУ.

Роз'яснення та консультації про порядок отримання пенсій та грошових виплат у вигляді грошових переказів через банк надаватимуть ПФУ, органи соціального захисту населення та Мінсоцполітики.

Щоб не пропустити інформацію про прийняття змін законодавства або появу роз'яснень - скористайтеся комплексним рішенням для бухгалтера LIGA360. Спробуйте зараз.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини