Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Нові вимоги та обмеження щодо операцій з іноземною валютою — НБУ

Реклама

Національний банк України постановою від 01.03.2022 р. №30 відкоригував правила щодо операцій в іноземній валюті.

Так, із 1 березня 2022 року на видачу готівкових коштів із рахунку клієнта в іноземній валюті встановлено обмеження обсягом до 30 тис. грн на день. Також НБУ визначив, що:

- без обмежень надалі здійснюватиметься зняття готівкової іноземної валюти з рахунків підприємств та установ, що забезпечують виконання мобілізаційних планів (завдань) уряду та на підставі окремих дозволів НБУ;

- зняття готівкової валюти у філіях та відділеннях банків, що розташовані на територіях, які перебувають під загрозою окупації Росією, здійснюватиметься у межах залишку коштів на рахунку за умови їх наявності. Рішення про видачу коштів ухвалюватиметься керівником філії або відділення банку.

Крім того Нацбанк передбачив можливість використання платіжних карток за кордоном для розрахунків та отримання готівки, додавши їх до переліку виключень до заборони, що стосується здійснення транскордонних переказів валютних цінностей з України за дорученням клієнтів.

Водночас НБУ наголошує, що від моменту впровадження воєнного стану не вводив жодних обмежень на безготівкові розрахунки, у тому числі за кордоном.

Національний банк також заборонив зараховувати кошти на рахунки клієнтів-фізосіб за переказами, ініційованими з використанням електронних платіжних засобів, емітованих учасниками міжнародних платіжних систем, що здійснюють свою діяльність на території Російської Федерації та Республіки Білорусь. Також заборонив приймати в Україні електронні платіжні засоби (включаючи перекази, здійснення розрахунків та видачу готівки), емітовані учасниками відповідних міжнародних платіжних систем.

Національний банк України також:

- встановив рекомендації щодо здійснення інкасації. Зокрема рекомендовано банкам в першу чергу здійснювати інкасацію суб'єктів господарювання сфери роздрібної торгівлі за умови безвідмовного прийняття цими бізнес-суб'єктами платіжних карток для оплати в усіх торгівельних точках;

- розширив перелік виключень до заборони, що стосується здійснення уповноваженими установами торгівлі валютними цінностями за дорученням клієнтів;

- встановив, як визначатиметься курс, за яким уповноважені установи здійснюватимуть операції з купівлі за дорученням клієнтів (які є дозволеними) та продажу безготівкової іноземної, а також купівлю у клієнтів готівкової іноземної валюти;

- уточнив порядок здійснення валютного нагляду;

- визначив особливості операцій з банками з купівлі та продажу доларів США та євро, що здійснюються Національним банком, та курс для таких операцій.

Нагадуємо, що всі рішення та системи IT-платформи LIGA360 працюють у стабільному режимі.

Кожен може безкоштовно переглянути головні документи та новини країни у LIGA360:

- новини країни та галузі у єдині інформаційні стрічці з персональним налаштуванням;

- нормативно-правову інформацію, понад 150 000 основних документів, в модулі Право України.

Крім того, для всіх доступні такі розділи інформації:

- Правова картина дня, Законопроекти, Законодавчі новації;

- судові рішення - біля 100000000 документів - за посиланням;

- інформація про юридичних та фізичних осіб - за посиланням.

Нагадуємо, доступ до зазначених вище документів та функціоналів - вільний у LIGA360 - достатньо лише зареєструватись у рішенні за посиланням.

Актуальне законодавство з бухобліку, аналітика від експертів, зручні бухгалтерські сервіси й алгоритми дій на ІТ-платформа LIGA360:Бухгалтер. Деталі за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини