У випадку якщо пальне втрачене, зіпсоване, знищене, в тому числі внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс-мажорних обставин, відповідно до пп. 216.3 ПКУ, суб'єкти господарювання, які є платниками акцизного податку з реалізації пального, зобов'язані скласти акцизну накладну на такі операції (код операції для складання в одному примірнику 2). Про це ДПС повідомила у роз'ясненні із категорії 114.10 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)
Що стосується відображення суб'єктами господарювання операцій із втрати пального внаслідок військової агресії РФ, то такі операції підлягають відображенню на підставі первинних документів, складених відповідно до Закону про бухоблік та з урахуванням положень ст. 231 ПКУ (на обсяги пального, зокрема зіпсованого, знищеного, в тому числі внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс-мажорних обставин, платниками акцизного податку з реалізації пального складаються також акцизні накладні на обсяги втраченого пального, які підлягають подальшій реєстрації після завершення дії воєнного стану).
Отримуй актуальну інформацію для збереження бізнесу в умовах війни. Нормативно-правова інформація, щоденні оновлення документів, аналітичних статей та рекомендацій від LIGA ZAKON. Читай за посиланням.