В Головному управлінні Держпраці в Одеській області відповіли на ситуацію, коли особа обіймає посади за внутрішнім сумісництвом, чи можна на одну з них ввести простій, а на іншу - повну оплату за виконану роботу.
Наголошено, що простій - це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами, які визначені ч. 1 ст. 34 КЗпП.
При цьому в законодавстві не передбачені обмеження введення простою на одному або кількох посад одного працівника. Введення простою повинно бути обумовлене обставинами, визначеними у ч. 1 ст. 34 КЗпП.
На час простою не з вини працівника оформлюють акт простою (фіксують причини, які зумовили призупинення роботи) та наказ роботодавця.
Якщо простій має цілодобовий (тижневий) характер, то роботодавець повинен у наказі обумовити необхідність присутності або відсутності працівника на роботі. Така позиція викладена у листі Мінсоцполітики від 23.10.2007 р. № 257/06/187-07.
Також читайте публікацію «Нарахування премії в періоді простою: чи є заборони».
Трудові відносини під час війни, зміни в оподаткуванні й звітності - усі важливі матеріали читайте в "Інтербух". Передплатіть видання зараз на період від 6 місяців й отримуйте знижку 10%.