Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Який порядок перевірки даних при відкритті зарплатного проекту в умовах війни

Реклама

Порядок відкриття суб'єктом господарювання поточних рахунків на користь фізичних осіб за їх згодою для виплати зарплати викладений у п. 68 Інструкції про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків - резидентів і нерезидентів, затвердженої постановою Правління НБУ від 12.11.2003 р. № 492.

Він передбачає подання суб'єктом господарювання заяви про відкриття поточних рахунків на користь фізичних осіб та переліку фізичних осіб, на користь яких відкриваються рахунки, із зазначенням ідентифікаційних даних цих осіб.

За такими рахунками видаткові операції здійснюють після звернення фізичної особи до банку, пред'явлення нею документів, що дають змогу банку верифікувати клієнта, та укладення договору банківського рахунку.

Зважаючи на поточну ситуацію в Україні, НБУ у листі від 21.03.2022 р. № 25-0005/22656 рекомендував банкам верифікувати фізичних осіб, на користь яких відкрито поточні рахунки для зарахування зарплати, за допомогою спрощених способів верифікації, або шляхом відеоверифікації.

Щодо верифікації суб'єкта господарювання в частині ідентифікаційних даних, які стосуються його державної реєстрації, то НБУ надав відповідне роз'яснення у листі від 04.03.2022 р. № 57-0010/19314.

Бажаєш оперативно отримувати документи щодо воєнного стану? З цим допоможе LIGA360. Законодавчі зміни, правова картина дня, аналітика, консультації - усе у зручних модулях. Замовляй прямо зараз на вигідних умовах.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини