Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Колдоговір для ФОПів-роботодавців та нові правила щодо звільнення працівників — опубліковано Закон

Реклама

25 травня 2022 р. Президент підписав Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників" (проєкт № 5266), а сьогодні, 26 травня, він опублікований в "Голосі України" як Закон №2253-ІХ від 12.05.2022 р. Ми вже повідомляли, що згідно цього закону ФОПів зобов'яжуть укладати колективні договори.

Трудові відносини під час війни, зміни в оподаткуванні й звітності - усі важливі матеріали читайте в "Інтербух". Передплатіть видання зараз на період від 6 місяців й отримуйте знижку 10%.

Нагадаємо, що раніше прес-служба Верховної Ради повідомляла, що зміни, які передбачає зазначений закон, спрямовані на посилення захисту прав працівників:

1) у сфері колективно-договірного регулювання передбачається:

- можливість укладення колективного договору фізичною особою, яка використовує найману працю (на сьогодні - лише у юридичних особах);

- обов'язок роботодавця ознайомлювати працівників з текстом колективного договору;

- поширення дії галузевої угоди на усіх роботодавців відповідної галузі;

2) щодо недопущення дискримінації у сфері трудових правовідносин:

- визначено, що не вважається дискримінацією у сфері праці та що є необґрунтованою відмовою у прийнятті на роботу;

- врегульовано окремі питання щодо недопущення дискримінації в оголошеннях з працевлаштування;

3) щодо масових звільнень: уточнено положення законодавства у частині визначення ознак того, що є масовим вивільненням працівників з ініціативи роботодавця та як роботодавець здійснює повідомлення про масове вивільнення; порядку проведення роботодавцем консультацій з профспілковими представниками перед масовими звільненнями працівників.

Закон набере чинносты 27.05.2022 р.

Як бухгалтеру та кадровику автоматично дізнаватися про зміни воєнного часу? У рішенні LIGA360:Бухгалтер. Норми оподаткування й бухобліку, особливості подання звітності й оплати праці - все подано в зручному форматі й систематизовано. Замов рішення прямо сьогодні за акційною ціною.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини