Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як проводити остаточний розрахунок при звільненні в період призупинення трудового договору

Реклама

На роботодавця покладено обов'язок в день звільнення видати працівникові копію наказу (розпорядження) про звільнення, провести з ним остаточний розрахунок у встановлені строки, а також на вимогу працівника внести належні записи про звільнення до трудової книжки, що зберігається у працівника (ст. 47 КЗпП).

Водночас ст. 4, 5 Закону України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану" встановленні особливості звільнення працівників в умовах військового стану. Проте не передбачено змін щодо розрахунку з працівниками при звільненні.

На це звертає увагу Мінекономіки в листі від 17.05.2022 р. № 4706-06/25215-07.

Слідкуй за змінами законодавства щодо дистанційної роботи, оплати праці чи звільнення працівників в умовах воєнного стану. Все потрібне для HR-фахівця й кадровика є у LIGA360. Замовляй сьогодні зі знижкою 40%

До того ж треба зважати, що дія трудового договору може бути призупинена у зв'язку з військовою агресією проти України, що виключає можливість надання та виконання роботи.

Однак при звільненні працівника обов'язок надавати та виконувати роботу припиняється.

Тому в міністерстві вказують, що при звільненні працівника всі суми, що належать йому від роботодавця, мають бути виплачені працівникові за рахунок коштів роботодавця з урахуванням вимог, встановлених ст. 116 КЗпП.

У свою чергу Держпраці у листі від 09.05.2022 р. № 1922/4/4.1-ЗВ-22а робить висновок, що у разі звільнення працівника у період призупинення дії трудового договору роботодавець має виплатити йому всі належні кошти до дня призупинення дії трудового договору.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини