Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Діють нові розміри штрафів за перетин кордону із незадекларованою валютою та товарами

Реклама

Починаючи із 16 червня 2022 року діє Закон України «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо адміністративної відповідальності громадян за порушення митних правил» від 16.02.2022 р. № 2058-IX.

Тепер маємо нову редакцію ст. 471 Митного кодексу України, яка передбачає штрафи за недекларування товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами.

Замов LIGA360 та отримуй аналітику й консультації з “гарячих” тем: податки, облік, мито, ліцензії, виплати, алгоритми дій для бізнесу.

Тож за недекларування:

1) валютних цінностей, які переміщуються громадянами через митний кордон України, в сумі, що перевищує дозволену законодавством України для їх переміщення без письмового декларування, - штраф в розмірі 20% суми, що перевищує дозволену законодавством України для переміщення валютних цінностей без письмового декларування, згідно з офіційним курсом НБУ на день вчинення порушення митних правил;

2) товарів (крім зазначених у п. 1 та 3), які переміщуються через митний кордон України громадянами, -штрафу в розмірі 30% вартості цих товарів;

3) товарів (крім валютних цінностей), що підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та які переміщуються громадянами, - штраф у розмірі 300 НМДГ (5100 грн) з конфіскацією таких товарів або без такої.

Під недекларуванням вважають незаявлення громадянином за встановленою формою точних та достовірних відомостей про товари, які переміщуються (пересилаються) таким громадянином через митний кордон України (у тому числі при проходженні (проїзді) ним каналом, позначеним символами зеленого кольору ("зелений коридор")".

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини