Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ЄБА закликає владу скасувати частину валютних обмежень в умовах війни

Реклама

ЄБА пропонує переглянути та змінити деякі обмеження, які уведені Постановою НБУ № 18.

По-перше, варто скасувати обмеження щодо можливості придбання валютних коштів юридичними особами та їх транскордонного переказу для оплати товарів лише з Переліку товарів критичного імпорту.

Наразі це питання виступає стримуючим фактором, бо деякі напрямки бізнесу без придбання валюти не мають можливості генерувати достатньо коштів, аби покривати навіть фіксовані витрати (до прикладу, оренду, зарплати, тощо). Тож на даному етапі для уникнення та припинення виробничих процесів підприємств оптимальним рішенням було б скасування Переліку критичного імпорту та зняття обмежень щодо розрахунків у валюті з тим, щоб підприємства, які ще мають можливість проводити зовнішньоекономічні операції, в тому числі метою отримання необхідної сировини та комплектуючих товарів широкого вжитку.

Отримуй 5 робочих місць - плати за 2! Тільки в червні діють знижки на рішення LIGA360 для бізнесу. Надай ключовим ролям компанії - топменеджерам, бухгалтерам, кадровим фахівцям - інструменти для ухвалення рішень й управління ризиками. Деталі за посиланням.

По-друге, необхідно збільшити граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів до 180 календарних днів. Наразі строки розрахунків становлять 120 днів, що недостатньо, оскільки час виробництва деяких видів товарів може сягати до двох-трьох місяців. При цьому через порушення ланцюгів доставки збільшився і час на доставку товарів (у зв'язку із закриттям морських портів та північних, східних, південних пунктів пропуску).

По-третє, треба скасувати вимогу щодо призупинення випуску банками-емітентами електронних грошей, поповнення ними електронних гаманців та їх розповсюдження, зняти валютні обмеження для можливості перестрахування у страховиків-нерезидентів, зняти валютні обмеження для міжнародних платіжних систем придбавати та переказувати іноземну валюту за кордон для повернення доходів, одержаних від діяльності в Україні. Також варто надати можливість корпоративним емітентам публічного боргу купувати іноземну валюту в Україні та перераховувати її за кордон для виконання зобов'язань перед зовнішніми кредиторами.

LIGA360:Підприємець - твій помічник в мінливому бізнес-середовищі. Знай про зміни й нововведення воєнного часу, подавай звітність в пару кліків, читай галузеві новини. Придбай рішення прямо зараз.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини