Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Українська мова стала обов’язковою в комп’ютерних програмах та Інтернет-сайтах компаній

Реклама

Починаючи із 16 липня 2022 року діє низка норм Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" від 25.04.2019 р. № 2704-VIII, яка розширює сферу обов'язкового використання української мови.

Це стосується ч. 2 та 6 ст. 27 цього Закону, які регламентують використання української мови в інтернеті та в інтерфейсах комп'ютерних програм товарів.

Тож комп'ютерна програма з користувацьким інтерфейсом, встановлена на товарах, які реалізують в Україні, повинна мати користувацький інтерфейс державною мовою, який за обсягом та змістом має містити не менше інформації, ніж іншомовні версії такого інтерфейсу. Недотримання цієї вимоги має наслідки, визначені законодавством про захист прав споживачів для реалізації товару неналежної якості.

Тому будь-який товар, на якому встановлено комп'ютерну програму - автомобіль чи пральна машинка - повинен бути «локалізований» для реалізації в Україні. На товарі має бути українськомовний інтерфейс незалежно від того, чи це електронний екран або панель керування зі звичайними кнопками.

Знижка 30% на рішення LIGA360 для бухгалтерів - тільки у липні. Отримай максимум робочих інструментів й аналітики, слідкуй за змінами воєнного стану, та користуйся професійними сервісами для бухгалтерів. Дізнайся про акцію LIGA ZAKON за посиланням.

Інтернет-представництва (в тому числі веб-сайти, веб-сторінки в соціальних мережах) органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної і комунальної форм власності, засобів масової інформації, зареєстрованих в Україні, а також суб'єктів господарювання, які реалізують товари і послуги в Україні та зареєстровані в Україні, виконують державною мовою. Поряд з версією інтернет-представництв (у тому числі веб-сайтів, веб-сторінок у соціальних мережах), виконаних державною мовою, можуть існувати версії іншими мовами. Версія інтернет-представництва державною мовою повинна мати не менше за обсягом та змістом інформації, ніж іншомовні версії, та завантажуватись за замовчуванням для користувачів в Україні.

Тому інтернет-ресурси, які використовуються в якості інтернет-представництв суб'єктів господарювання, зареєстрованих в Україні, у тому числі інформаційні інтернет-ресурси, повинні мати основну версію українською мовою, яка має завантажуватися для користувачів в Україні за замовчуванням.

Також з'явилась можливість для Уповноваженого із захисту державної мови накладати штраф на посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, керівників та працівників підприємств, установ та організацій усіх форм власності, інших фізичних осіб, які порушуватимуть Закон.

Розмір штрафу становитиме від 3400 до 8500 грн, якщо порушення вчинено вперше, а за повторне порушення - штраф від 8500 до 11900 грн.

Джерело: Урядовий портал.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини