Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

НБУ зафіксував новий курс долару та обмежив ліміти на карткові розрахунки за кордоном

Реклама

НБУ починаючи із 9:00 21 липня 2022 року скорегував офіційний курс гривні до долара США на 25% до 36,5686 грн/дол. США. Рішення прийняте з огляду на зміну фундаментальних характеристик економіки України під час війни та зміцнення долара США до інших валют.

Нагадаємо, що на початку війни курс гривні був фіксований на рівні 29,25 грн за 1 дол. США.

Надалі офіційний курс гривні до долара США буде фіксованим. Тобто НБУ здійснив разову корекцію офіційного курсу гривні до долара США.

Така корекція обмінного курсу збільшить приплив і відповідно продаж валютної виручки експортерами, мінімізує спекулятивну складову поведінки учасників ринку та дасть змогу стабілізувати курсові очікування.

При цьому умови встановлення курсу продажу та купівлі валюти в готівковому і безготівковому сегментах ринку залишаються незмінними.

Продаж та купівля безготівкової валюти банками за заявками клієнтів й надалі здійснюватиметься за курсом, який не може більш як на 1% відхилятися від офіційного. Курс продажу готівкової валюти визначатиметься попитом та пропозицією на ньому.

Липень - час спростити роботу бухгалтера. Тільки до Дня бухгалтера LIGA ZAKON надає знижку на ІТ-платформу LIGA360 для вирішення робочих завдань. Придбайте тариф "Професійний" та "Преміум" зі знижкою 30%.

Водночас НБУ прийняв додаткові заходи із 21 липня:

1. Дозволив продавати безготівкову валюту громадянам із подальшим розміщенням на депозит на строк від трьох календарних місяців без права дострокового розірвання у межах щомісячного ліміту 50 тис. грн (в еквіваленті).

2. Громадяни, як і раніше, можуть знімати з гривневих платіжних карток за кордоном 50 тис. грн (в еквіваленті) на місяць. Водночас ліміт на зняття готівкової валюти з гривневих платіжних карток за кордоном змінено зі щомісячного на щотижневий: 12,5 тис. грн (в еквіваленті) на сім календарних днів.

3. Зменшено щомісячний ліміт на P2P перекази громадян за кордон із гривневих платіжних карток українських банків зі 100 тис. грн (в еквіваленті) до 30 тис. грн (в еквіваленті).

4. Встановлено щомісячний ліміт на розрахунки за кордоном із використанням гривневих платіжних карток у розмірі 100 тис. грн (в еквіваленті) з усіх рахунків клієнта в банку, відкритих у національній валюті.

Також із 25 липня 2022 року скасовано дозвіл для комерційних банків купувати готівкову гривню в іноземної фінансової установи за безготівкову іноземну валюту.

Джерело: пресслужба НБУ.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини