Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Машинобудівну галузь підтримають урядовою програмою: деталі рішення

Реклама

Урядовий портал повідомляє про запуск програми підтримки українських машинобудівельників. Вона полягає у гарантуванні участі виробників вітчизняної продукції в електронних торгах та за допомогою інструменту локалізації, який передбачає вимоги до походження продукції, яка продається через систему Prozorro.

Для цього Уряд ухвалив порядок підтвердження частки вітчизняних складових у продукції за наступним алгоритмом:

- виробник розраховує собівартість товару - окремо імпортних та українських компонентів, та визначає частку локалізації за встановленою формулою. До участі у публічних закупівлях допускають товари, в яких не менше 10% внутрішньої складової вироблено на території України;

- результати розрахунків подають до Мінекономіки разом із заявкою щодо включення продукції до переліку товарів, які відповідають ступеню локалізації;

- Міністерство в автоматичному режимі перевіряє арифметичну коректність наданих калькуляцій та вносить товар до реєстру;

- далі виробник отримує можливість брати участь у публічних закупівлях;

- аби виключити можливі маніпулювання даними, постачальник продукції після перемоги на аукціоні зобов'язаний надати замовнику розрахунки щодо рівня локалізації на поставлений товар чи партію товару.

До видів продукції, на які поширюють згадані вимоги, віднесено автомобілі швидкої допомоги, пожежні авто, електробуси, окремі деталі, такі як двигуни, турбіни, насоси та компресори тощо.

Гаряча пропозиція серпня для антикризової команди! Придбай 5 робочих місць у LIGA360 всього за 5000 грн/міс. Дізнайся переваги за посиланням.

Такі вимоги не розповсюджуються на продукцію з країн, з якими Україна підписала Угоди про вільну торгівлю, а також на товари учасників Угоди про державні закупівлі, зокрема: країни ЄС, Японія, США, Південна Корея, Сінгапур, Гонконг, Канада (повний перелік країн та порогові значення публікують на офіційному сайті Мінекономіки).

Додатково Уряд затвердив порядок моніторингу дотримання вимог щодо ступеня локалізації виробництва. Його проводитиме Мінекономіки раз на півроку для мінімізації ризиків.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини