Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Чи оподатковується ПДВ виплата страхових платежів

Реклама

Не оподатковують ПДВ операції з надання послуг із страхування, співстрахування або перестрахування особами, які мають ліцензію на здійснення страхової діяльності відповідно до закону, а також пов'язаних з такою діяльністю послуг страхових (перестрахових) брокерів та страхових агентів, з огляду на пп.196.1.3 ПКУ.

Під «страховою виплатою» розуміють грошову суму, яку виплачує страховик відповідно до умов договору страхування при настанні страхового випадку.

Ексклюзивна пропозиція LIGA360:Бухгалтер - 2 за ціною 1! Купуєте рішення LIGA360 - обираєте ще одне у подарунок. Дізнайтеся про акційну пропозицію серпня за посиланням.

Розмір страхової суми та (або) розміри страхових виплат визначають за домовленістю між страховиком та страхувальником під час укладання договору страхування або внесення змін до договору страхування, або у випадках, передбачених чинним законодавством.

Тож, оскільки послуги із страхування і перестрахування не є об'єктом оподаткування, то виплата страхових платежів також не є об'єктом оподаткування ПДВ та операція з отримання таких страхових платежів чи операція з їх виплати не змінює суму податкового кредиту або податкових зобов'язань ані у застрахованої особи, ані у страхової компанії (страховика).

Джерело: повідомлення Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з ВПП.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини