Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Заробіток мобілізованого працівника у липні менше мінзарплати: як нараховувати ЄСВ

Реклама

ДПС нагадує, що із 19.07.2022 року діє Закон № 2352-IX, за якими за мобілізованими працівниками зберігають лише місце роботи і посаду, але вже не середній заробіток.

Однак за період із 1 по 18 липня 2022 року (включно) мобілізованим працівникам нараховують середній заробіток за ці дні.

Тож виникає питання, чи донарахувати ЄСВ, якщо середній заробіток, нарахований мобілізованому працівнику за 18 днів липня 2022 року, менше мінімальної зарплати?

Податківці вказують, що потрібно. Якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної зарплати для кожної застрахованої особи, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, суму ЄСВ обчислюють як добуток розміру мінімальної зарплати та ставки ЄСВ за умови перебування у трудових відносинах (несення військової служби) повний календарний місяць або відпрацювання всіх робочих днів звітного місяця, які передбачені правилами внутрішнього трудового розпорядку і графіками змінності згідно із законодавством.

Лише обрана інформація для бухгалтерів - в рішенні LIGA360. Інструменти для контролю змін воєнного часу, аналітичні видання, роз?яснення експертів. Замовляй LIGA360:Бухгалтер прямо сьогодні, щоб не загубитися в інформаційному потоці.

Джерело: роз'яснення ДПС із категорії 201.04.01 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини