Митний тариф України буде приведено у відповідність до вимог Міжнародної конвенції про Гармонізовану систему опису та кодування товарів. Для цього Уряд схвалив відповідний законопроект - інформує Мінекономіки.
Адже чинний Митний тариф України побудовано на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів версії 2017 року, а в більшості країн світу вже діє версія 2022 року. Її використовують найбільші торговельні партнери України, зокрема, ЄС, Туреччина, Китай, США, Швейцарія.
Тому виникають ускладнення для суб'єктів ЗЕД, пов'язаних із розбіжностями у товарних кодах під час митного оформлення продукції, яка імпортується в Україну, або під час порівняння митної статистики України та країн-торгових партнерів.
Проект нового Митного тарифу України передбачає:
- технічну зміну класифікації окремих товарів шляхом об'єднання декількох кодів у один, деталізації одного коду у декілька та переходу окремих видів товарів в інші коди;
- виключення з системи товарів, які вже не застосовуються в міжнародній торгівлі;
- введення в обіг нових товарів, які вироблені з використанням сучасних технологій тощо.
Замов LIGA360 та отримуй аналітику й консультації з “гарячих” тем: податки, облік, мито, ліцензії, виплати, алгоритми дій для бізнесу.
В результаті отримаємо понад 350 змін в товарних кодах, переважно щодо товарів сільського господарства, хімічного, лісового секторів, текстилю, кольорових металів, машинобудування, транспорту тощо.
Водночас новий Митний тариф не передбачає змін ставок ввізного мита на товари.