Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Звіт про контрольовані операції – 2022: основні правила заповнення та подання

21 вересня 2022, 15:40
2933
0
Реклама

ДПС нагадує, що відповідно до вимог ст. 39 ПКУ платники податків, які у 2021 році здійснювали контрольовані операції (далі - КО), мають подати до ДПС Звіт про контрольовані операції (далі - Звіт).

Звіт подається до 1 жовтня 2022 року, тож останній день подання за 2021 звітний рік - 30.09.2022 року.

Він подається разом з Повідомленням про участь у міжнародній групі компаній (далі - Повідомлення).

Звіт складається із заголовної, основної частин, додатка (ів) та інформації до додатка (ів), які є невід'ємною частиною Звіту.

У заголовній частині Звіту зазначаються основні реквізити платника податків, який подає Звіт, а в основній частині наводяться загальні відомості про операції з нерезидентами - сторонами КО.

При цьому кількість додатків до Звіту має відповідати кількості контрагентів, що зазначені в основній частині Звіту. Суми КО в розрізі конкретних контрагентів також повинні співпадати.

Інформація до додатка про пов'язаність осіб заповнюється у випадку наявності КО з пов'язаними особами, у тому числі через компанії, визначені пп. 39.2.1.5 ПКУ.

Відповідно до вимог п. 39.4 ПКУ Звіт та Повідомлення є формами звітності для податкового контролю за трансфертним ціноутворенням.

Відповідальність платників податків за неподання (несвоєчасне подання) Звіту, Повідомлення, невключення до наданого Звіту усіх КО або надання недостовірної інформації в Повідомленні передбачена ст. 120 ПКУ.

Так, за неподання Звіту та Повідомлення передбачено (п. 120.3 ПКУ) штраф у розмірі 300 прожиткових мінімумів для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, що становить для звітного 2021 року 681 000 грн (300 х 2 270 грн).

За несвоєчасне подання Звіту та Повідомлення (п. 120.6 ПКУ) передбачено штраф - 1 розмір прожиткового мінімуму, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожен прострочений день (але не більше 300 прожиткових мінімумів).

Норми оподаткування й бухобліку, особливості подання звітності й оплати праці - все подано в зручному форматі й систематизовано у рішенні LIGA360:Бухгалтер. Замов рішення прямо сьогодні.

Однак, військовий стан у країні вніс свої корективи. Так, нормами ПКУ (п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідних положень» ПКУ) визначено, що у випадку неможливості виконання платниками податків обов'язків щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, платники подають відповідну заяву разом з підтверджуючими документами відповідно до вимог наказу Мінфіну від 29.07.2022 р. № 225.

Наразі платники податків мають право подати таку заяву з відповідними документами не пізніше 30 вересня 2022 року, які на дату набрання чинності Порядком № 225 мають можливість подати до контролюючого органу заяву та документи (копії документів), інформацію про відсутність можливості виконання податкових обов'язків.

Для платників податків, які не подали Звіти або які перевіряють вже подані Звіти, радимо переглянути презентаційні матеріали щодо алгоритму заповнення Звіту.

У разі самостійно виявлених помилок у вже поданому Звіті, зокрема, поданні інформації не у повному обсязі, наявності помилок або недоліків, такий платник податків має право подати Звіт з позначкою «звітний новий» до граничного строку його подання, тобто до 30.09.2022 року. Новий Звіт подається за такий самий звітний період та повинен містити повну інформацію про КО, як передбачено при складанні основного Звіту (з урахуванням виправлених помилок).

При цьому контролюючий орган при здійсненні моніторингу та організації контрольно-перевірочних заходів бере до уваги Звіт з позначкою «звітний новий» і штрафні санкції за самостійно виявлені та виправлені платниками податків порушення у даному випадку не застосовуються.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини