Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Податкова служба звернула увагу на останні зміни до порядку блокування податкових накладних

Реклама

В ДПС нагадали про останні зміни до Порядку зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН.

Постановою КМУ від 12.10.2022 р. № 1154, зокрема, внесено зміни до критеріїв ризиковості, якими виключено норму переважання в залишку понад 50 % груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом. Таким чином відбувається автоматизований моніторинг та перевірка не тільки залишків ризикових, а усіх товарів на умовному складі платника.

Також виключено можливість безумовної реєстрації РК, складених постачальником товарів/послуг до ПН, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості хоча б одного з товарів/послуг їх постачальнику. До того ж передбачено вимогу щодо зупинення реєстрації ПН/РК платника податку, яким подано для реєстрації ПН та РК в ЄРПН, у разі, якщо такий платник відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку.

Аби уникнути блокуванню ПН/РК в ЄРПН необхідно подавати на розгляд комісії регіонального рівня таблицю даних платника податку за встановленою формою разом з поясненням з посиланням на податкову та іншу звітність платника.

З того часу як запроваджені зміни, таблиці платника податку подали понад 13 тисяч платників. Загальна кількість поданих таблиць склала понад 21 тис., з розглянутих 50 % враховані та залишаються діючими. Вдвічі збільшилась кількість таблиць даних платників податку, які враховано автоматично: із 3,8 тис. таблиць 61 % враховані автоматично.

Плати менше - отримуй більше рішень LIGA360! Тільки до 23 листопада придбай 3 рішення за 3000 грн/міс, або 5 - за 5000 грн міс. Більше про умови акції за посиланням.

Також використовуйте в роботі:

- Блокування податкових накладних: як воно відбувається;

- Блокування ПН/РК: чергове "покращення" Порядку;

- Включення в категорію ризикових за критерієм 8 має бути більш аргументованим: ДПС сподівається на зменшення оскаржуваних рішень.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини