Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Уряд пропонує гарантувати правонаступництво у трудових відносинах при зміні власника бізнесу

Реклама

26 листопада 2022 року Уряд схвалив законопроект «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо правонаступництва у трудових відносинах» - інформує Мінекономіки.

Він визначатиме правонаступництво у трудових відносинах, що позначатиме продовження трудових відносин з працівниками у разі зміни власника підприємства, установи, організації, їх реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), зміни власника майна або його частин, що використовуються роботодавцем-фізичною особою у підприємницькій діяльності.

За такого правонаступництва трудові відносини працівників продовжуватимуться із правонаступником.

Цей законопроект також передбачає обов'язок роботодавця продовжувати дію трудового договору у разі передачі власником бізнесу або його частин іншій особі, а також інформування роботодавцями працівників та їх представників про:

- дату (орієнтовну дату) та причини правонаступництва;

- правові, економічні (технологічні, структурні) та соціальні наслідки правонаступництва або наслідки аналогічного характеру, а також дії, які впливатимуть на трудові права працівників.

Правонаступника зобов'яжуть письмово або в електронній формі надати працівникам та їх представникам зазначену вище інформацію не пізніше ніж за десять робочих днів до початку дій, які впливатимуть на трудові права та інтереси працівників.

Розроблений законопроектом передбачає можливість працівників та їх представників ініціювати консультації з роботодавцем щодо причин прийняття рішення про правонаступництво та його правових, економічних та соціальних наслідків для працівників, а також заходів, які планують запровадити для уникнення цих наслідків чи їх пом'якшення

Де читати про трудові зміни в умовах воєнного стану? У рішенні LIGA360:HR. Особливості дистанційної роботи, найму і звільнення працівників, бронювання й військового обліку та інші актуальні питання. Замовте LIGA360 - дізнавайтеся першими про найважливіше.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини