Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ДПС пояснили, коли переносять терміни формування податкового кредиту у період війни

Реклама

ДПС сформувала відповіді на поширені питання щодо перенесення термінів формування податкового кредиту з ПДВ у період дії воєнного стану в Україні.

1. Чи продовжують на період воєнного терміни реєстрації ПН/РК в ЄРПН?

Податківці відсилають до п. 102.9 та пп. 69.9 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ, за якими на період дії воєнного стану перебіг строків, визначених ПКУ для реєстрації в ЄРПН ПН/РК, не зупиняється.

2. Чи зупиняють на період воєнного стану термін, встановлений ПКУ для формування податкового кредиту?

Враховуючи, що на період воєнного стану для платників податків та контролюючих органів зупиняється перебіг строків, визначених податковим законодавством, крім, зокрема, виключень, передбачених пп. 69.9 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ, то перебіг строків, визначених ПКУ для формування податкового кредиту, на вказаний період зупиняється.

Строк на включення до податкового кредиту сум ПДВ (за зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними, у тому числі складеними до введення воєнного стану), встановлений п. 198.6 та п. 80 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, після припинення або скасування воєнного стану продовжується на кількість календарних днів, які припадають на період дії воєнного стану і протягом яких платник податку мав право на включення сум ПДВ до податкового кредиту.

3. Чи переривається термін, встановлений ПКУ для формування податкового кредиту, на період зупинення реєстрації в ЄРПН ПН/РК?

У разі зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН згідно з п. 201.16 ПКУ перебіг строків для формування податкового кредиту, зазначених у п. 198.6 та абзаці 1 п. 80 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, переривається на період зупинення реєстрації таких ПН/РК в ЄРПН.

Максимум зручних інструментів для роботи бухгалтера - у рішенні LIGA360. Новини й аналітичні видання, форми та бланки, а також відповіді з актуальних питань воєнного стану й законодавчих змін. Замовити зараз.

Також не пропустіть:

- Блокування ПН/РК: чергове "покращення" Порядку;

- Суд зобов'язав ДПС зареєструвати ПН у ЄРПН: коли вносити до складу податкового кредиту;

- Як закрити "старий" податковий кредит: розбираємо питання.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини