Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

БезПДВшне увезення генераторів та енергетичного обладнання: ДПС відповіла на питання

Реклама

Податківці зібрали питання-відповіді, які стосуються звільнення від ПДВ операцій з постачання на митній території України електрогенераторних установок та інших товарів, що включені до Переліку № 224 Постановами № 1260 та № 1340.

1. Чи залежить застосування податкової пільги від походження товарів, включених до Переліку 224?

Ні, не залежить. Чи попередньо ввезені на митну територію України товари, включені до Переліку № 224, чи придбані на ній - їх постачання здійснюється із застосуванням режиму звільнення від оподаткування ПДВ, встановленого п. 71 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ.

2. Чи застосовується пільга з оподаткування до операцій з постачання товарів, включених Постановою 1260 до Переліку 224, якщо такі товари були виготовлені/придбані в Україні або ввезені на митну територію України до 11 листопада 2022 року?

Режим звільнення від оподаткування ПДВ для операцій з постачання на митній території України товарів, що включені до Переліку № 224, застосовується, починаючи з дати, з якої виникли підстави для застосування вказаної пільги, та незалежно від періоду, коли такі товари було виготовлено/придбано на митній території України або ввезено на митну територію України, зокрема, до дати набрання чинності Постановами № 1260 та № 1288, чи після такої дати.

3. Чи застосовується пільга з оподаткування до операцій з постачання товарів, включених до Переліку 224, якщо покупцем таких товарів є фізична особа?

Режим звільнення від оподаткування ПДВ застосовується незалежно від того, якій особі (фізичній чи юридичній) здійснюється постачання таких товарів.

4. Які умови та наслідки застосування режиму звільнення від оподаткування до операцій з постачання товарів, включених до Переліку 224, якщо оплата товару, його ввезення на митну територію України та відвантаження покупцю відбулися в різних податкових періодах?

Режим звільнення від оподаткування ПДВ застосовується до тих операцій з постачання товарів, що включені до Переліку № 224, дата здійснення яких («перша подія») припадає на період, в якому існують підстави для застосування такого режиму звільнення від оподаткування ПДВ.

У випадку, якщо:

- повна попередня оплата («перша подія») відбувається до наявності підстав для застосування режиму звільнення від оподаткування ПДВ, то операція з постачання підлягає оподаткуванню ПДВ у загальновстановленому порядку. На суму такої повної попередньої оплати на дату отримання коштів постачальник повинен скласти ПН з нарахуванням ПДВ. На дату настання «другої події» (відвантаження товару) податкові наслідки у частині оподаткування ПДВ у платника не виникають;

- часткова попередня оплата («перша подія») відбувається до наявності підстав для застосування режиму звільнення від оподаткування ПДВ, то операція з постачання підлягає оподаткуванню ПДВ у загальновстановленому порядку. На суму такої часткової попередньої оплати на дату отримання коштів постачальник повинен скласти ПН з нарахуванням ПДВ. У відповідній графі цієї ПН має бути зазначена частина кількості товару, за яку було отримано часткову попередню оплату. Фактичне відвантаження товарів у періоді дії режиму звільнення від оподаткування ПДВ у межах отриманої часткової попередньої оплати ("друга подія") не зумовлює у платника податкових наслідків у частині ПДВ. На дату відвантаження товару понад обсяг отриманої часткової попередньої оплати на неоплачену частину відвантажених товарів складається ПН без нарахування ПДВ;

- «перша подія» відбувається в період наявності підстав для застосування режиму звільнення від оподаткування ПДВ, то за такою операцією ПДВ не нараховується, а вартість таких товарів визначається без ПДВ.

-30% на корпоративне рішення LIGA360 - тільки до 31 грудня. Надайте повноту інформації та інструментів для керівників, юристів, бухгалтерів, HR, PR фахівців. А ще отримуйте бонус для всієї компанії: сервіси медіамоніторингу та автоматизації договірної роботи. Замовляйте LIGA360 за новорічними цінами за посиланням.

5. Якщо покупець сплатив аванс за товари, включені Постановою 1260 до Переліку 224, до 11 листопада, то чи повинен постачальник зменшити суму податкових зобов'язань з ПДВ, а покупець - суму податкового кредиту?

Податкові зобов'язання з ПДВ Постачальника.

Якщо попередня оплата («перша подія») за товари відбулася до наявності підстав (до внесення відповідних змін до Переліку № 224) для застосування режиму звільнення від оподаткування ПДВ, то операція Постачальника з постачання таких товарів Покупцю підлягає оподаткуванню ПДВ у загальновстановленому порядку.

На дату отримання від Покупця попередньої оплати за товари Постачальник повинен був нарахувати податкові зобов'язання з ПДВ та скласти ПН на Покупця з ПДВ і зареєструвати її в ЄРПН.

Підстави для коригування сум податкових зобов'язань з ПДВ у Постачальника відсутні.

Податковий кредит з ПДВ Покупця

Суми ПДВ, включені Покупцем до складу податкового кредиту на підставі податкової накладної (зареєстрованої в ЄРПН), що була складена Постачальником на дату отримання від Покупця попередньої оплати за товари, коригуванню не підлягають.

6. Чи нараховуються податкові зобов'язання з ПДВ, якщо частина вартості обладнання оплачена до 11 листопада 2022 року, а фактичне його постачання та оплата залишку його вартості здійснюється в період дії податкової пільги?

На дату отримання від Покупця часткової попередньої оплати за товари («перша подія») Постачальник повинен був нарахувати податкові зобов'язання з ПДВ та скласти ПН на Покупця з ПДВ і зареєструвати її в ЄРПН.

На дату фактичного відвантаження товару понад обсяг отриманої часткової попередньої оплати на неоплачену частину відвантажених товарів податкові зобов'язання з ПДВ не визначаються та ПН складається без ПДВ.

7. Який порядок коригування податкового кредиту, якщо ввезення на митну територію України чи придбання товару, включеного до Переліку 224, відбулося до дати початку застосування пільги, а постачання - в період дії пільги?

Якщо товари, які включені до Переліку № 224, були ввезені на митну територію України платником податку або придбані на митній території України та при їх ввезенні або придбанні було нараховано ПДВ, то платник податку за операціями з ввезення/придбання таких товарів має право віднести суми ПДВ, сплачені при такому ввезенні/придбанні, до податкового кредиту (за наявності належним чином оформленої митної декларації/зареєстрованої в ЄРПН відповідної ПН).

При цьому якщо товари, включені до Переліку № 224, які були придбані на митній території України або ввезені на митну територію України платником податку з ПДВ, а постачаються без ПДВ у зв'язку із застосуванням режиму звільнення від оподаткування ПДВ до операцій з їх постачання, суми податкового кредиту, сформовані відповідно до ст. 198 ПКУ, коригуванню не підлягають, податкові зобов'язання з ПДВ відповідно до п. 198.5 ПКУ за такими товарами не нараховуються.

8. Який код пільги вказується в податковій накладній, що складається за операцією з постачання товарів, включених до Переліку № 224?

Відповідно до Довідника № 111/2 операціям, що звільняються від оподаткування згідно з п. 71 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ, присвоєно код 14060544.

Отже, в податковій накладній, що складається за операцією з постачання товарів, включених до Переліку № 224, в графі 9 табличної частини ПН вказується код пільги 14060544.

Як бухгалтеру швидко знайти форму, бланк або нормативний акт? Понад 1,7 мільйонів документів є у LIGA360. А аналітичні фільтри допоможуть зробити пошук ще зручніше. Замовляй LIGA360 прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини