Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Зміни в порядок блокування податкових накладних: що підготував Мінфін

Реклама

Мінфін розмістив проект постанови КМУ «Про внесення змін до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних». У разі прийняття цього документу він запрацює через 15 календарних днів після дня його опублікування.

Проектом змін пропонують:

1. Запровадити разову автоматичну реєстрацію ПН/РК, що були зупинені у період з 14.10.2022 року до дати набрання чинності запропонованими змінами до постанови № 1165, якщо у таких ПН/РК зазначені операції з кодами товарів згідно з УКТ ЗЕД та/або кодами послуг згідно з ДКПП, що відображені у таблицях даних платника податку, за якими прийнято рішення про врахування.

2. Розширити ознаки безумовної реєстрації податкових ПН/РК, зокрема, виключити з моніторингу:

- ПН, в яких обсяг постачання не перевищує 5 тис. грн;

- РК, в яких абсолютне значення суми коригування на зменшення/збільшення суми компенсації не перевищує 5 тис. грн.

Водночас обсяг операцій у поточному місяці за такими ПН/РК не перевищує 500 тис. грн.

3. Змінити форми Рішення про відповідність/невідповідність платника ПДВ критеріям ризиковості платника податку, Рішення про врахування/неврахування таблиці даних платника ПДВ та Рішення про неврахування таблиці даних платника ПДВ шляхом зазначення у відповідних полях рішень детальної інформація, за якою встановлено відповідність критеріям ризиковості платника податку, тип операції (придбання/постачання), період здійснення господарської операції, код згідно з УКТ ЗЕД /ДКПП/ умовним кодом товару, податковий номер платника податку, задіяного в ризиковій операції.

4. Встановити, що у разі виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, на підставі рішення комісії регіонального рівня або рішення суду автоматично виключати з переліку ризикових його контрагентів з урахуванням встановлених умов.

5. Встановити, що критерії ризиковості платника податку стосовно неподання податкової звітності з ПДВ за два останніх звітних (податкових) періоди та неподання фінансової звітності за останній звітний період застосовуватимуться з урахуванням можливості/неможливості подання такої звітності в умовах воєнного стану.

6. Запровадити довідник кодів податкової інформації, яка є підставою для прийняття рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

7. Розширити показник пункту 1 позитивної податкової історії платника ПДВ щодо одночасного виконання умов досягнення обсягів постачання за поточний період, зокрема, збільшити вимоги до обсягу постачання з 500 тис. грн до 1 млн грн та на одного отримувача з 50 тис. грн до 100 тис. грн;

8. Доповнити показник, за яким визначається позитивна податкова історія для сільськогосподарських підприємств, умовою, за якої ним зможуть скористатися платники податку, які перебувають на спрощеній системі оподаткування четвертої групи та якими сплачено податкові зобов'язання з єдиного податку в повному обсязі та у строки, передбачені законодавством;

9. Пом'якшити критерії ризиковості здійснення операцій шляхом:

- виключення умови щодо відсутності у таблиці даних платника ПДВ товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, поданій для реєстрації в Реєстрі;

- доповнення коефіцієнта націнки 1,5 у формулу визначення залишку товару, в межах якого можна реєструвати РК на зменшення суми податкових зобов'язань;

- встановлення, що не вважатиметься ризиковою операція, за якою складено РК за операціями з постачання електричної енергії, природного газу, теплової енергії.

-30% на корпоративне рішення LIGA360 - тільки до 31 грудня. Надайте повноту інформації та інструментів для керівників, юристів, бухгалтерів, HR, PR фахівців. А ще отримуйте бонус для всієї компанії: сервіси медіамоніторингу та автоматизації договірної роботи. Замовляйте LIGA360 за новорічними цінами за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини