Розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу) вважають наданим, якщо на підставі заяви платника податків прийнято відповідне рішення податкового органу та укладено договір про розстрочення (відстрочення). Це передбачає п. 1.4 Порядку розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань та податкового боргу платників податків, затвердженого наказом Міндоходів від 10.10.2013 р. № 574.
При цьому строк дії розстрочення (відстрочення) грошового зобов'язання починається з дати, визначеної законом для сплати податку, збору, платежу, які передбачено розстрочити (відстрочити), та закінчується датою, зазначеною у договорі, за винятком випадків дострокового погашення такого грошового зобов'язання.
Строк дії розстрочення (відстрочення) податкового боргу починається з дати прийняття податковим органом рішення про розстрочення (відстрочення) грошового зобов'язання (податкового боргу) та закінчується датою, зазначеною у договорі про розстрочення (відстрочення) грошового зобов'язання (податкового боргу), за винятком випадків дострокового погашення такого податкового боргу.
Тому мінімальним терміном є:
- для відстрочення грошових зобов'язань - 1 календарний місяць з дати нарахування такого грошового зобов'язання у інтегрованій картці платника;
- для відстрочення податкового боргу - 1 календарний місяць з дати, на яку зафіксовано податковий борг (зазначено у рішенні та договорі про відстрочення);
- для розстрочення грошових зобов'язань - 2 календарних місяці з дати нарахування такого грошового зобов'язання у інтегрованій картці платника;
- для розстрочення податкового боргу - 2 календарних місяці з дати, на яку зафіксовано податковий борг (зазначено у рішенні та договорі про розстрочення).
Водночас максимальний термін на який орган ДПС може укладати договір розстрочення суми грошових зобов'язань або податкового боргу - до закінчення календарного року.
Максимальний термін на який контролюючий орган може укладати договір відстрочення суми грошових зобов'язань або податкового боргу - не більш ніж 12 календарних місяців з дня виникнення такого грошового зобов'язання або податкового боргу.
Джерело: повідомлення Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків.
Бажаєте першими дізнаватися про всі податкові та бухгалтерські зміни у 2023 році? Слідкуйте за розділами "Податки" та "Новації воєнного стану" у LIGA360:Бухгалтер. А ще ви можете налаштувати моніторинги, щоб отримувати сповіщення автоматично. Замовте LIGA360 прямо сьогодні.