Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

На період війни вводиться режим експортного забезпечення для окремих товарів: Закон чинний із 5 лютого

Реклама

Починаючи із 5 лютого 2023 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо застосування режиму експортного забезпечення на період дії воєнного, надзвичайного стану» від 12.01.2023 р. № 2881-IX. Проте норми Закону вводиться в дію через один місяць з дня опублікування.

Цим Законом на період дії воєнного, надзвичайного стану КМУ має право запроваджувати режим експортного забезпечення з метою держрегулювання ЗЕД та особливостей здійснення зовнішньоекономічних операцій з експорту товарів, включених до товарних позицій 1001, 1003, 1005, 1201, 1205, 1206, 1512, 2306 згідно з УКТ ЗЕД.

Рішення КМУ про запровадження режиму експортного забезпечення повинно містити:

- строк запровадження режиму експортного забезпечення;

- перелік товарів, щодо яких запроваджується режим експортного забезпечення;

- мінімальні експортні ціни на товари, щодо яких запроваджується режим експортного забезпечення.

Експорт товарів, щодо яких КМУ прийнято рішення про запровадження режиму експортного забезпечення, можуть здійснювати виключно суб'єкти ЗЕД - платники ПДВ, реєстрація яких не є призупиненою.

Умова вивезення у митному режимі експорту товарів, щодо яких застосовано режим експортного забезпечення, - наявність податкової накладної, зареєстрованої в ЄРПН за ставкою, визначеною для операцій з постачання таких товарів на митній території України.

Платник ПДВ для вивезення за межі митної території України товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення, зобов'язаний скласти податкову накладну (за ставкою податку, визначеною для операцій з постачання таких товарів на митній території України) та зареєструвати її в ЄРПН до дати подання митної декларації для митного оформлення такої операції. У такому разі подальше вивезення відповідних товарів після складення податкової накладної за ставкою, визначеною для операцій з постачання таких товарів на митній території України, не вважатиметься окремою оподатковуваною операцією у розумінні пп. "г" п. 185.1 ПКУ і не дає права на застосування передбаченої пп. "б" п. 193.1 ПКУ ставки податку до завершення відповідно до законодавства банком, що обслуговує платника податку, валютного нагляду за дотриманням резидентом граничних строків розрахунків за відповідною операцією з експорту товарів та за умови, що різниця між фактурною та митною вартістю відповідних товарів, зазначених у митних деклараціях, на підставі яких такі товари були фактично вивезені за межі митної території України, не є від'ємною.

Після завершення банком, що обслуговує платника податку, валютного нагляду за дотриманням граничних строків розрахунків відповідно до законодавства України платник податків складає розрахунок коригування на підставі пп. 91.4 цього Закону для застосування ставки, визначеної пп. "б" п. 193.1 ПКУ.

Бажаєте першими дізнаватися про всі податкові та бухгалтерські зміни у 2023 році? Слідкуйте за розділами "Податки" та "Новації воєнного стану" у LIGA360:Бухгалтер. А ще ви можете налаштувати моніторинги, щоб отримувати сповіщення автоматично. Замовте LIGA360 прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини